Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
18-12-2008 23:00    творчі ресурси черкащини
Театри, театральні студії

ЧЕРКАСИ

Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка

Квітень 1932 року заснований театр (м. Малин нині Житомирська область). Першою виставою була антивоєнна п’єса М. Ірчана "Родина щіткарів".
У 1933 році театр переїздить до Черкас - тоді одного з районного центрів Київської області і з того часу його творче життя тісно зв’язане з Шевченковим краєм.
У 1939 році на честь 125-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка театру присвоєно ім’я  великого Кобзаря
З 1954 року, в зв’язку з утворенням Черкаської області, -  реорганізовується в стаціонарний обласний драматичний театр імені Т.Г.Шевченка. 
З 1963 року статус театру - Черкаський обласний державний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка.
З 25 квітня 2006 року статус театру – Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка.

Телефон: (0472) 360720
e-mail: theatre_cherkasy@uch.net
WWW:   www.theatre-shevchenko.ck.ua
Поштова адреса: бул. Шевченка, 234, м. Черкаси,  18000

Черкаський академічний обласний театр ляльок
Черкаський академічний обласний театр ляльок був заснований за рішенням Черкаського облвиконкому у 1970 році. Організаторами і першими керівниками були Алла Григорівна  та Володимир Петрович Мальцеви. Нині театр очолює заслужений працівник культури України Любов Величко.
Театр розташований у зручному затишному будинку в центрі міста, який являється однією з пам'яток архітектури XIX ст. і є улюбленим місцем проведення дозвілля наймолодших жителів нашого міста. Невеликий затишний глядацький зал театру обладнаний необхідною звуковою та світловою апаратурою для створення сучасних вистав і показу їх глядачам. 
Репертуар театру складається як із дбайливо збережених вистав минулих років, так і з нових вистав за творами відомих українських та зарубіжних авторів.  Високий рівень вистав дозволяє театру гідно представляти Черкащину на  Міжнародних фестивалях театрів ляльок.
Окремо хочеться відзначити велику роботу, яку театр проводив за дорученням Міністерства культури і туризму  - проведення трьох Міжнародних культурно-освітніх акцій для дітей закордонного українства  в рамках Міжнародного гуманітарно-культурологічного проекту „Українські діти світу”.
 У жовтні 2006 р. наказом Міністерства культури і туризму України театрові надано статус академічного. 
 Чекаємо Вас на виставах театру щосуботи та щонеділі о 10-30 та о 12-00!

Телефон:  (0472) 457009 – директор,   459483 – черговий;
e-mail: jarikg@list.ru
WWW:
Поштова адреса:
    вул. Леніна, 4, м. Черкаси, 18002


СМІЛА


Народний театр

Колектив створений у 1985 році і працює при Міському будинку культури. З 1992 року носить звання "Народний". У доробку театру - різножанрові мініатюри, постановки  тематичних композицій, присвячених відзначенню різноманітних подій, народним святам. Участь у колективі об'єднує мешканців Сміли різних за віком, професією. Театр став справжнім осередком гуртування творчої інтелігенції міста. Керівник - Любов Терещенко.

Телефон/факс: (04740)4 04 39, 4 05 31, 4 63 50
e-mail:
WWW:
Поштова адреса:
вул. вул. Свердлова, 100 , Сміла

Ляльковий театр
Створений у 2011 році за ініціативою творчого колективу Міського будинку культури. Керівник та головний режисер - завідувач відділом  мистецтв  та  аматорської  творчості   міського Будинку культури Євгенія  Онученко. Першим великим успіхом стала постановка народної казки "Пан Коцький". Маленькі глядачі - учні загальноосвітніх шкіл Сміли високо оцінили роботу нового колективу, який працює як одна команда над всіма елементами вистави, в тім числі й над виготовленням ляльок, костюмів, декорацій.

Телефон/факс: (04740)4 04 39, 4 05 31, 4 63 50
e-mail:
WWW:
Поштова адреса:
вул. вул. Свердлова, 100 , Сміла18.12.2008        

Ще статті на темуНОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.