Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
26-02-2012 11:23    візитка
"Дивина" запрошує!
 
Є у Смілі
майстри, які продовжують традиції предків з виготовлення виробів народного мистецтва. Прагнення творити для них є сутністю життя, душевною потребою. Їх майстерність, збереження традицій оцінена присвоєнням звання «Майстер народної творчості». 

У  2011 році ми святкували 20 років незалежності України. Приблизно стільки ж у Смілі існує гурт вишивальниць, які протягом  цього часу приймали участь в різних місцевих, обласних та всеукраїнських заходах,  зберігаючи та популяризуючи українське народне мистецтво. Під керівництвом Галини Берези, директора Смілянського районного краєзнавчого музею, об‘єдналось спочатку три її подруги, потім коллектив поступово розширявся і на момент, коли туди прийшли (у 2006 р.)  Марина Філь та Вікторія Філь  нараховував вже 11 осіб. У грудні 2009-го після відходу за невідворотну межу Галини Берези, «старшою» було обрано Марину Геннадіївну Філь.

Потяг до спілкування, обміну досвідом, новинами між майстрами об‘єднало їх в дружній коллектив. З лютого 2010 року почали працювати, як громадське об‘єднання Клуб народних ремесел «Дивина». З вересня  2010 року - у своєму приміщенні при Міському Будинку Культури.

До складу Клубу входять: 13 майстрів народної творчості та 7 аматорів. Майстрами об‘єднання представлені такі види народного мистецтва: українська вишивка (традиційний український рушник, сорочка, ікони, картини), український декоративний розпис («петриківка» та авторський стилі), писанкарство, витинанка, соломоплетіння, лозоплетіння, народна лялька та іграшка. Та сучасніші – авторська лялька, бісероплетіння, тістоліплення, в‘язання гачком, вишивка стрічками.

При Клубі працює Студія народної творчості, де проводяться майстер-класи для бажаючих, як дітей так і дорослих: вивчається регіональна відмінність, використання символіки, композиція, техніки виготовлення виробів різних видів народного мистецтва, проводяться консультації з виготовлення традиційної вишитої сорочки, рушника. В приміщенні Клубу проводяться виставки «родинних скарбів» наших майстрів та їх виробів, змінна експозиція «пори року». Сувенірну продукцію виготовлену нашими майстрами, можна придбати чи замовити у нас.

Ласкаво просимо до нашого Клубу всіх кому не байдужа наша українська культура, традиції.


На фото: Заняття з виготовлення новорічних прикрас веде Вікторія Філь; 
на зборах Клубу народних ремесел "Дивина"

 

 26.02.2012         nk

Ще статті на темуНОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.