Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
2
19-06-2009 12:41     візитка
Казковий світ Ольги Отнякіної
Це дивовижний світ. Він озивається такими давніми часами. Які вже й не історія, а справжня казка. Пам'ятаєте Франкове “Коли ще звіри говорили”? Світ, який створює Ольга Отнякіна озивається таємницями природи і людської душі, він сповнений гармонійним співзвуччям форм і кольорів,здатен полонити як досвідченого знавця найвишканішого мистецтва, так і зупинити заклопотаного перехожого.

детальніше
19-06-2009 12:00     візитка
Співзвуччя Таміли Чупак
Музей О.С.Пушкіна та П.І.Чайковського, який входить до Кам’янського державного історико-культурного заповідника – дивовижний простір, відвідувачів якого одразу огортає аура творчості, тонкого, проникливого ліризму. У такому просторі відбувається своєрідна настройка найтонших душевних струн...

детальніше
19-06-2009 11:11     візитка
У пошуках скарбів
"Бути щасливим — пізнати себе чи свою природу, взятися за своє споріднене діло і бути з ним у злагоді з загальною потребою." – так писав великий най мудрець Григорій Сковорода. Така собі виходить триєдина задача для особистості, що прагне істинного – не примарного – щастя. Небагатьом людям вдається "приміряти" цю задачу на своє життя. А от Владислав Чабанюк, директор державного історико-культурного заповідника "Трипільська культура", здається, один з них.

детальніше
22-03-2009 21:47     візитка
Над хвилями Балтики - бандури передзвін
195-ту річницю від Дня народження Тараса Шевченка Конгрес українців в Естонії відзначала вечорами, які відбувалися по всій Естонії. Участь у святкуваннях взяли й гості з України – дует бандуристок "Роксолана", яких запросили директор громадської організації Центр гумантарного, культурного та економічного співробітництва "Україна-Балтія" Лідія Вернигор та Голова Конгресу українців в Естонії Віра Коник. Одна із учасниць дуету – черкащанка, Саміра Гандаєва.

детальніше
19-03-2009 07:56     візитка
Олесь Павлютін: "Театр - мистецтво розкішне"
Чим може привабити театр в час, коли, за розхожим твердженням, "головним мистецтвом" для українців і не тільки є телевізор. Відповідь на це питання пробуємо шукати в розмові з Олесем Павлютіним, актором та режисером Черкаського академічного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка

детальніше
18-03-2009 08:14     візитка
Третій вимір білого аркуша
Ася Гонца – художник, чиє обдарування півтора роки тому спалахнуло у Черкаському Художньому музеї тонкою й вишуканою казково-білою феєрією скульптурних образів. Експозиція називалася “Захоплення білим”, і її глядачі зберігають і досі дивовижні враження про неї.

детальніше
17-01-2009 09:48     візитка
Фотохудожник Юрій Васильєв: "Головне – це бачення"
Фотографією займаюся з 10-річного віку. Захоплення виникло якось само по собі. Хіба трохи підштовхнула присутність вдома двох гарних фотокамер, привезених з Німеччини: "Кодак" та "Агфа" на широкій плівці. Виставляв свої роботи ще за радянських часів: фотобієнале у Мадриді, в Едінбурзі, багато виставок у Москві, роботи друкувалися у журналах "Чеське фото", "Радянське фото".

детальніше
25-12-2008 16:14     візитка
Срібні переливи бандури...
Свій родовід цей знаний не тільки на Черкащині колектив веде від капели бандуристок, яка була створена в 1990 році при Черкаському міському будинку культури. Ініціатором започаткування капели була Любов Бридько, тонкий музикант, залюблений у бандуру, викладач Черкаського державного музичного училища імені С.С.Гулака-Артемовського.

детальніше
21-12-2008 20:02     візитка
"Канон" - від народження...
Камерний хор “Канон” був створений у травні 1991 року ентузіастами хорового співу. Спочатку колектив називався ансамблем духовної музики і учасників його поєднувало зачарування майже невідомими на той час широкому загалу шедеврами вітчизняної сакральної музичної культури і велике бажання донести їх до широкої аудиторії.

детальніше
2

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.