Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
18-04-2010 13:00    візитка
Черкаський камерний оркестр запрошує!
Черкаський камерний оркестр створений  у 1992 році  при обласному управлінні культури. Об’єднав талановитих виконавців Олександр Дяченко – вихованець Донецької консерваторії імені С.С.Прокофьєва та Національної  музичної академії імені П.І.Чайковського. Вперше на Черкащині зазвучав професійний оркестр, здатний за короткий час створити десятки різноманітних концертних програм. 

З 2002 року колектив став філармонічним, а його керівник невдовзі отримав звання заслуженого діяча мистецтв України тим самим підтверджуючи творчий і мистецький рівень оркестру. Висока майстерність колективу дозволяє сьогодні виконувати віртуозні шедеври А.Вівальді, Й.Гайдна, В.-А.Моцарта,  А.Дворжака, Й.Брамса, П.Чайковського, Д.Шостаковича, І.Стравінського, А.Шнітке. Неповторного звучання набувають у виконанні оркестру блискучі емоційні мініатюри Д.Мійо, Ф.Крейслера, Д.Гершвіна, Й.Штрауса, І.Альбеніса.

Невід’ємною частиною концертних програм з перших днів існування колективу стали перлини національної музичної спадщини. Завдяки камерному оркестру Черкащина вперше почула в концертному виконанні твори М.Лисенка,В.Косенка, М.Скорика, Д.Клебанова, Є Станковича.

Активна концертна діяльність колективу, виступи в Києві, Кіровограді, Вінниці, Ризі(Латвія), гастрольні тури до Франції та Італії, самобутність, емоційність та глибина звучання оркестру здобули увагу та високу оцінку багатьох відомих музикантів. Завдяки цьому були підготовлені спільні програми з народними артистами України Богодаром Которовичем, Ольгою Басистюк, Анатолієм Баженовим та Світланою Добронравовою, заслуженими артистами України Євгенією Басалаєвою та Надією Петренко, лауреатами міжнародних конкурсів Тарасом Осадчим (фагот), Андрієм Ільківим (труба), Розмуратом Арнакулієвим (труба), саксофоністом із США Майклом Леонардом та іншими відомими виконавцями з України та зарубіжжя.

Приємні враження від роботи з оркестром, його музикантами залишилися у диригентів Віктора Барсова (Росія), Вінстона Фогеля  та Девіда Андре (США), Саїма Акчіла (Туреччина).
У планах колективу – концерти у містах Україні, за кордоном, участь у творчих фестивалях та конкурсах.

На фото: оркестр на сцені Черкаської філармонії. Концерт 3 березня 2010 року, солістка Олена Пушкарська (Київ)18.04.2010         nk

Ще статті на темуНОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.