Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
1
...
19-08-2013 13:05     невивчені уроки
Велика Вітчизняна – війна за Україну. Яку не поділили між собою Сталін та Гітлер.
Чергові ювілейні часові мітки – 70-річчя від дня початку ІІ Світової, а потім і Великої Вітчизняної війни, які відзначені, і 70-річчя від їх завершення, яке відзначатиметься у 2015 році збурюють хвилі уваги фахівців та громадськості до найстрашніших подій ХХ століття та всієї історії людства. А разом з тим і каламуть найрізноманітніших політичних маніпуляцій, що позбавляють спокою малі та великі людські спільноти. Для української спільноти такі маніпуляції чи не найболючіші, бо раз-по-раз вимуровують здавалося непробивну стіну суперечностей між різними точками зору на причини тих подій, в епіцентрі яких опинилася Україна і дії українців, які часто опинялися у ворогуючих таборах. Єдиним виходом видається лише пошук нової інформації, максимальне розкриття всіх причин виникнення тої страшної бойні, намірів та мотивацій осіб, які були причетні до прийняття рішень щодо долі держав та народів у ті часи.

детальніше
21-05-2013 09:18     культурний простір
Філармонія. Бачення конкурсантки.
19 травня завершився термін прийняття заяв і документів від претендентів на посаду директора Черкаської обласної філармонії. Я також наважилася на участь. Хоча абсолютно реально оцінюю свої шанси. Тим не менше представляю своє бачення діяльності Філармонії і буду рада, якщо комусь щось із написаного стане в пригоді.

детальніше
29-04-2013 22:01     культурний простір
Філармонія: необхідність „перезавантаження”
Почну з того, що мені буде дуже шкода, якщо зійде нанівець жвава увага громадськості та моїх колег із ЗМІ до Черкаської обласної філармонії, викликана останнім кадровим рішенням щодо в.о. директора. А також з того, що погоджуся зі своєю співрозмовницею заслуженою артисткою України Оленою Варич, що ця цікавість загалом дуже однобока. Наша зустріч виникла внаслідок досить енергійного заочного діалогу в мережі „Фейсбук”, який засвідчив, що пані Олені далеко не „по барабану”, як це було представлено в деяких місцевих виданнях, ситуація у Філармонії, де вона працює близько 20 років, а також майбутнє провідного концертного закладу Черкащини. І, зрештою, ця розмова виявилася цілком слушною нагодою, аби перевести дискусію про особу керівника Філармонії, в обговорення діяльності закладу як такого. З цього, власне, ми і починаємо розмову.

детальніше
22-01-2013 17:04     культурний простір
"Велетні Півдня" - тиха подія з перспективою
„Велетні Півдня” – це невелика, годинна за тривалістю, вистава, яку черкащанкам представили актори Кіровоградського драматичного театру імені Марка Кропивницького в рамках Різдвяного фестивалю-2013. Ця подія, мабуть, була найтихішою з усіх, що відбулися протягом фестивального тижня, який розпочався традиційними Джазовими вечорами, яким наприкінці відлунюватимуть співи Різдвяної коляди. Та з-посеред всіх подій саме вона видається найцікавішою, бо в ній, як видається, причаїлися кілька інтригуючих ідей, з перспективами, які буде жаль втратити.

детальніше
22-01-2013 16:32     культурні рамки
«Музейник- корупціонер» або Коли про успіхи рапортувати соромно…
Тримаю в руках документи і дивуюся: чому про це досі немає ніяких повідомлень у пресі, чи інтернет- виданнях? Адже - за різними джерелами – лише до чверті протоколів про корупцію знаходять свої остаточні підтвердження в судах. Лише чверть! Та й чи ми з вами не знаємо, що бува й «маскі-шоу» з альпіністськими вторгненнями в кабінети верхніх поверхів адмін. будівель, авто переслідування в кращих традиціях голлівудських блокбастерів, кілька місячні «закриття» у суворих СІЗО – і… людина «біла й пухнаста», ще й на вищій посаді і з чималими грішми на руках за «вимушений прогул». Але тут не так. Тут всьо чьотко: перевірка-протокол-суд-апеляційний суд. Словом – готовий, рафінований корупціонер...

детальніше
01-07-2012 12:51     культурні рамки
"Наші в Америці" - чи буде далі?
Поїздку до США численної групи представників Черкащини в місцевих ЗМІ вже назвали "Арт-проривом". І дійсно, для творчих сил Черкащини, останніми роками можливість представити своє мистецтво за межами Черкаської області, часом надзвичайно проблематична, а про те, щоб виступити чи виставитися за межами України та ще й за океанами – взагалі виглядає мало реально. Черкаські митці їхали зі щирими сподіваннями стати цікавими всім, хто знайомитиметься з їхньою творчістю. Вони їхали за цікавими враженнями, бо ж абсолютна більшість з них вперше перетинала океан. І вони мудро були готові до певних незручностей і недоречностей, які могли виникнути, бо ж дорога – таки дорога... Про незручності а недоречності було вже написано чимало. Тому далі буде йтися про враження і перспективи.

детальніше
18-04-2012 11:35     культурний простір
„Корсунь-Шевченківська операція” – позиційне протистояння. Поки що.
Дуже хотілося, щоб ця публікація стала запізнілою післямовою до подій, що закрутилися були навколо Корсунь-Шевченківського державного заповідника минулого року. Вони вилилися в ряд гострих публікацій у місцевих засобах масової інформації, та мало не коштували посади директорові заповідника, кандидату історичних наук, кавалеру „Орденів Княгині Ольги” Парасковії Степенькіній. Але чим більше спостережень за подіями українського культурного простору, тим менше надії, що так просто тут вдасться поставити крапку а чи розставити крапки над „Ї”.

детальніше
12-04-2012 15:11     ПРИКРО!
Авторитет премії імені Василя Симоненка – під сумнівом
...можна припускати, що автори, які дбають про своє літературне реноме, тричі подумають перед тим, як номінуватися на участь у конкурсі. А ім’я кожного переможця зважуватиметься громадськістю та фаховою спільнотою на терезах його співставності з іменем Василя Симоненка та 15 000 гривень – теперішнім грошовим еквівалентом премії. Вочевидь, що ця ситуація не сприятиме авторитету ні авторів рішення щодо зміни складу комісії, ні самої премії. Згадуючи ж долю самого Симоненка, взагалі стає ніяково від такого «очиновлювання» пам’яті про нього.

детальніше
26-03-2012 22:53     культурний простір
"Співайте українські пісні англійською також"
"Sing Ukrainian songs in english too" - заголовок коротенької заміточки, що з'явилася 15 листопада 1940-го року в "Ukrainian Weekly", англомовному додатку до найстарішого періодичного видання українців в США- газети "Свобода". У ній анонсується друге видання хорових партитур українських народних пісень в обробці Олександра Кошиця з перекладами текстів англійською мовою. Сімома роками до того вийшла перша серія брошурок з партитурами української церковної музики та українських народних пісень в обробці Олександра Кошиця. Нещодавно копії цих рідкісних партитур надійшли в Україну з Бібліотеки Конгресу США. І з'явилася можливість познайомитися ближче ще з одним надзвичайно успішним проектом нашого видатного земляка, який в заокеанських далях невіддільно жив Україною.

детальніше
26-02-2012 19:07     культурний простір
Рішення щодо культурно-мистецької галузі мають бути обгрунтовані, якісні та прозорі
„До розробки та прийняття рішень, що стосується сфери культури та мистецтв слід ставитися з максимальною ретельністю”, – звернення Громадської ради при Черкаській обласній державній адміністрації.

детальніше
1
...

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.