Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
12-04-2012 15:11    прикро!
Авторитет премії імені Василя Симоненка – під сумнівом


Черкаська обласна рада на останньому засіданні прийняла рішння про зміну складу комісії з присудження літературної премії  «Берег надії» імені Василя Симоненка.  Причинно-наслідковий зв’язок між цією подією та останнім рішенням комісії про нагородження премією  політика і поета Леоніда Даценка за книгу "І Янгол з автоматом на плечі", яке викликало неабияке роздратування у обласної влади, більш ніж прозорий.  Порявняння списків комісії, що склала свої повноваження, та новонародженої наводить на невеселі  роздуми з приводу авторитету нагороди, що тільки-но почала здобувати собі Всеукраїнський статус.  

Адже будь-який автор перед тим, як подати своє творіння на конкурс,  обов’язково поцікавиться: «а судді – хто?»  І, якщо ще минулого року у нього не було б сумнівів у компетентності арбітрів, адже серед їх числа він би бачи, насамперед колег по перу, потім – досвідчених та авторитетних літературохнавців, потім – фахівців із популяризації літератури, зокрема бібліотечних праціаників. Тепер же – на чолі комісії опинилися керівники обласної ради та облдержадміністрації.  Після заяви про вихід зі складу комісії голови Черкаської обласної організації Національної Спілки письменників Валентини Коваленко та письменниці Марини Павленко, власне письменницька  її складова і зовсім послабшала.  

Отже, можна припускати, що автори, які  дбають про своє літературне реноме, тричі подумають перед тим, як номінуватися на участь у конкурсі.  А ім’я кожного переможця зважуватиметься громадськістю  та фаховою спільнотою  на терезах його співставності з іменем Василя Симоненка та   ... 15 000 гривень – теперішнім грошовим еквівалентом  премії.  Вочевидь, що ця ситуація не сприятиме авторитету ні авторів рішення щодо зміни складу комісії, ні самої премії.  Згадуючи ж долю самого Симоненка, взагалі стає ніяково від такого «очиновлювання»пам’яті про нього.

Склади комісій із присудження літературної премії імені Василя Симоненка для порівняння.

Теперішній:

голова комісії, заступник голови обласної державної адміністрації Тетяна Прітченко; заступник голови комісії, заступник голови обласної ради Василь Касян; заступник голови комісії (за згодою), письменник, член Національної спілки письменників України Сергій Носань; секретар комісії, начальник управління культури облдержадміністрації Василь Марштупа; члени комісії: (за згодою) поетеса, заслужений журналіст України, член НСПУ Наталія Віргуш; (за згодою) журналіст, член обласної організації НСЖУ Тетяна Калиновська; (за згодою) голова обласної організації НСПУ Валентина Коваленко; (за згодою) голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко; (за згодою) письменниця, член НСПУ Марина Павленко; (за згодою) журналіст, член обласної організації НСЖУ Борис Педченко; директор комунального закладу «Обласна бібліотека для юнацтва ім. Василя Симоненка» Черкаської облради Олена Федоренко; (за згодою) видавець, директор видавництва ТОВ «Маклаут» Юлія Чабаненко.

Затверджений рішенням обласної ради 27.11.2009: 
Поліщук Володимир Трохимович, письменник, член Національної Спілки  письменників України, голова комісії (за згодою); Білоус  Григорій Павлович, голова обласної організації Національної  Спілки письменників України, заступник  голови комісії (за згодою) (прим. помер 28.2.2011);  Дробний  Іван Семенович   письменник, член Національної Спілки  письменників України (за згодою); Захарченко Василь Іванович письменник, член Національної Спілки письменників України (за згодою); Коваленко Валентина Михайлівна письменниця, член Національної Спілки письменників України (за згодою); Старченко Надія Іванівна   заступник начальника управління культури   і туризму облдержадміністрації;  Озірний Олексій Антонович, письменник, член Національної Спілки письменників України (за згодою); Федоренко Олена Антонівна директор обласної бібліотеки для юнацтва ім. Василя Симоненка;  Поліщук Петро Миколайович,письменник, член Національної Спілки письменників України (за згодою); Пахаренко  Василь Іванович, письменник, член Національної Спілки письменників України (за згодою).

Про подію в Черкаських та не тільки  ЗМІ:
Репортаж про вручення премії імен Василя Симненка  2011 року  Леонідові Даценку

Заява колишнього голови комісії Володимира Поліщука, літературознавця, доктора філолоії, професора

Репортаж із сесії обласної ради

«Нова молодь Черкащини» та заява письменників Черкащини

І до слова про «чи не єдину  ще не скомпрометовану премію»  На жаль, це не про нашу черкаську літературну премію імені Василя Симоненка…

Фото з мережі Інтернет.12.04.2012         Оксана Колісник

Ще статті на темуНОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.