Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
3
...
03-03-2011 11:15     культурний простір
Звільнити український освітній простір від нав’язуваної йому ідеології "русского міра"
Черкаські вчителі та науковці підтримують Звернення учасників круглого столу «Обговорення концепцій мовної та літературної освіти в Україні», який відбувся у Львові 1 березня цього року, до Голови Верховної Ради України, народних депутатів України і вимагають:
- Скликати парламентські слухання щодо розробки нових Концепцій мовної та літературної освіти, які б звільнили український освітній простір від нав’язуваної йому неоколоніальної ідеології «русского мира».
- Звернутися до Президента України з клопотанням про відставку міністра МОНМС Табачника Д.В. у зв’язку з глибоко антиукраїнською сутністю його світогляду, переконань і дій, що суперечить перебуванню на такій відповідальній посаді в незалежній державі – Україні.
Звернення відкрите до підписання протягом сьогоднішнього дня. Шановні вчителі, літератори, видавці, журналісти, працівники культури, митці, всі, для кого важливим є стан мовного і культурного простору України - ПРИЄДНУЙТЕСЯ!

детальніше
02-03-2011 08:03     імена
"Минаючи убогі села..."
"Але, крім пілатів, Тарас Шевченко назавжди залишив у пам’яті своїй черкаських прихильників і шанувальників. Будучи під арештом в будинку земського справника, що знаходився на розі нинішніх вулиць Фрунзе і Розкопної, поет часто відвідував будинок Андрія і Юхима Цибульських, зустрічався з рибалками Василем і Якимом Слюсарями, Юхимом Боковнею, Степаном Хоменком, які проживали на Митниці поблизу Дніпра. Повертаючись від Слюсарів, Шевченко зробив малюнок однієї із черкаських хат. Цікаві свідчення про перебування Шевченка в Черкасах залишив у своєму щоденнику краєзнавець С.С. Нехорошев. Зустрічався поет і з відомим всьому місту попом, який зрікся свого сану. Його так і звали – «Яків розстрига». Жив він на околиці міста, поблизу Соснівського лісу." Про кілька днів, які 1859 року провів на Черкащині Тарас Шевченко, у матеріалі Тетяни Калиновської та Петра Жука.

детальніше
13-02-2011 20:08     історичне
Володимир Сосюра у Мошнах
Володимир Сосюра любив розповідати черкаським журналістам про свої поїздки до Мошен. "В сосновому бору жив наш родич Микола Уваров", – ділився спогадами Володимир Сосюра, який певний час перебував у опалі, і відвідини Черкас були нагодою і відпочити, і щось надрукувати, щоб мати якийсь заробіток.

детальніше
11-02-2011 14:03     культурні рамки
Програма економічного і соціального розвитку: кіно і зникла філармонія.
15 лютого на сесію обласної ради виноситься Програма економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2011 рік. А отже є нагода звірити свої наміри і очікування на відповідний період з намірами і баченням влади. Пропонуємо це зробити працівникам культури, які вже досить тривалий час не тільки чують про невідворотність затягування пасків і можливі кадрові і структурні „ампутації”, а й реально відчувають полегшення „вже сьогодні”... гаманців через „добровільно-усвідомлені” відпустки „за власний рахунок”. А оскільки все пізнається у порівнянні, наведемо поруч із фрагментами проекту цьогорічної Програми економічного і соціального розвитку області, що стосуються галузі культури і туризму, відповідні фрагменти програм двох попередніх років. Сподіватимемось, що розлогі коментарі не знадобляться.

детальніше
06-02-2011 21:46     культурний простір
У Лип’янці відкрився музей Івана Гончара. Відкриється і „друге дихання”?
4 лютого у Лип’янці відзначали 100-річний ювілей свого видатного земляка, скульптора, колекціонера, етнографа, громадського діяча Івана Гончара. Центральною подією вшанувань стало відкриття садиби-музею митця саме в батьківській хаті митця. Її прийняла на баланс сільська рада і після ремонту тут розпочалося створення експозиції. На урочистості до Лип’янки приїхали прийомний син Івана Макаровича, художник Петро Гончар, його дружина – народна артистка України Ніна Матвієнко та делегація Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара". А сцена сільського будинку культури об’єднала виконавців Лип’янки, Шполи і столичних митців.

детальніше
30-01-2011 23:16     невивчені уроки
Крути - випробування триває!
Про подвиг київських студентів 29 січня 1918 року, які прийняли нерівний бій проти 4000-тисячної більшовицької армії, заговорили вголос тільки після здобуття Україною незалежності. За кілька останніх років відзначення тих подій поступово перетворювалося в традиційний державний захід, на який поступово лягали нашарування чиновного формалізму. І ось на 20-му році життя Української держави бою під Крутами та його учасникам повертається (а чи просто наново створюється) його символізм. Події січня 1918-го стали випробуванням для багатьох їхніх учасників і сучасників, як будь-які часи й події, що вимагають вибору з повним усвідомленням наслідків. Більшість тодішніх державців та активних українських суспільних сил з тим випробуванням не впоралися, як засвідчили подальші події в Україні...

детальніше
23-01-2011 19:19     культурний простір
Коляда! Від Черкас до Львова, від Львова до самого центру України.
Кульмінацією новорічно-Різдвяних свят у Черкасах став Концерт «Різдвяна коляда» на сцені обласної філармонії. Замислений спочатку як відлуння досвідченого фестивалю «Велика коляда», що вже 12 років проводиться у Львові, він цілком може дати початок власному, черкаському Різдвяному мистецькому дійству. А до виконавців з обласного центру, які цього року ділили сцену з гостями зі Львова, приєднаються колективи та виконавці з Черкащини, які брали участь у львівській «Великій коляді». Цього року дуже схвальні відгуки отримав дитячий вокальний ансамбль «Віночок» Сигнаївського будинку культури зі Шполянщини.

детальніше
17-01-2011 16:39     імена
Знову вшановуємо Симоненка. Якого Симоненка вшановуємо
Премія імені Василя Симоненка розширює географію лауреатів. Цього року її отримав Василь Місевич, поет, мешканець Шипенців Кіцманського району Чернівецької області. А Василь Симоненко отримав цього року пам’ятник у Черкасах і чергову порцію шанобливих слів. Та от тільки чи того Симоненка нині вшановують?

детальніше
26-12-2010 22:06     історичне
"Юрій Горліс-Горський" - прем'єра двосерійного документального фільму
27 - 28 грудня на телеканалі "Культура" відбудеться прем'єра фільму Романа Коваля і Олександра Домбровського "Юрій Горліс-Горський" - про боротьбу за Самостійну Україну хорунжого Армії УНР, осавула 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру, підпільника, політв'язня, видатного українського письменника. Дивіться телеканал "Культура" 27 грудня - 19.20 1-а серія, 28 грудня - 00.20 та 08.20 (повтор 1-ї серії) та 19.20 2-а серія, 29 грудня - 00.20 та 08.20 (повтор 2-ї серії).

детальніше
12-12-2010 18:55     історичне
Похідні групи ОУН та їх роль в організації Національно-визвольного руху на Черкащині 40-х років ХХ с
Новій розвідці члена Національної Спілки краєзнавців , Лауреата обласної краєзнавчої премії імені М.Максимовича Олександр Вєтрова передують слова Антуана Рівароля "На думки треба нападати за допомогою думок: по ідеях не стріляють з гармат". Але і у XVIII столітті, коли жив француз Рівароль, ці слова вже звучали не більше як добре побажання. А у ХХ-му... І чи не судомить й зараз комусь руки в бажанні вистрелити в ідею українського національно-визвольного руху і в будь-якого її носія?

детальніше
3
...

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.