Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
4
...
30-11-2010 10:09     культурний простір
Мистецькі барви „Фарботонів” – знову у Каневі
„Фарботони” в українській культурі – явище унікальне. Це справді вагома музична подія за участю справжніх грандів вітчизняного і не тільки музичного мистецтва. І навряд чи існує в Україні інший проект, який дарує найвишуканіше мистецтво мешканцям районного центру. Так, Канів всього лиш (на превеликий жаль!) пересічний районний центр. При всій своїй історичній значимості місто залишається в економічному плані глибоко депресивною територією, що не додає йому привабливості в очах організаторів гастрольних турів більш-менш пристойних виконавців, не кажучи вже про „перші величини". Тому дванадцять років тому ініціативу Івана Тараненка з організації концертів провідних музикантів і знаних колективів в Каневі називали не інакше як авантюрою. Але саме „Фарботони” стали найбільш стабільним з українських фестивалів.

детальніше
21-11-2010 18:02     невивчені уроки
Діячі українського відродження у черкаському краєзнавчому музеї - зайві
Ще кілька місяців тому промайнула містом чутка про таку собі ревізію експозиції Черкаського обласного краєзнавчого музею. Ревізувати ніби збиралися у бік такої собі політприйнятності для новообраної влади, яка щодня демонструє діаметрально протилежні відносно своїх попередників погляди на подій й імена української історії. Але тоді якісь приватні заходи переконання зупинили зміни в експозиції. Або ж у музеї побоювання докорів від колег за надмірну запопадливість – саме наближався 1-й Всеукраїнський з’їзд музейних працівників – зупинили зміни в експозиції. Але... Але теперішні відвідувачі музею можуть переконатися, що виконання задуму було лише справою часу… Михайло Драй-Хмара, Павло Філіпович, Андрій Яковлів, Леонід Білецький, Сергій Шелухін – цих імен в музейній експозиції вже немає.

детальніше
10-11-2010 08:40     знай наших!
"Не забудь Легедзине, не забудь!" Або "котовським" час на вихід
Коли приходив ворог – не тільки гвинтівки й кулемети, а й вила і навіть борони йшли у діло... З кожною подією, подібною до тої, що відбулася 7 листопада у Легедзиному Тальнівського району, все менше аргументів залишається у тих, хто цинічно поблажливо називає Незалежність України незаслуженим, незаробленим даром, що у 1991-му несподівано впав українцям на голови. Насправді українці сповна принесли на вівтар своєї Незалежності криваву жертву не тільки мучеництва, а й звитяжної боротьби. 7 листопада у Легедзиному відкривали пам’ятник землякам, звичайним хліборобам , які 10 листопада 1920-го року дали бій кіннотникам Котовського.

детальніше
25-08-2010 00:36     культурний простір
Фрак для Шевченка, „геростратова” слава і... камінь
23 серпня у Каневі урочисто відкритий музей Тараса Шевченка Національного Шевченківського Заповідника. Віктор Янукович та його команда собою пишаються. Тобто: сказали – зробили. Одразу згадується вже хрестоматійне про «порожняк». В кулуарних розмовах під час урочистостей раз-по-раз звучить щось чи то про ляпаса , чи про щигля по носі колишньої влади, яка за сім років не сподобилася дати ради унікальному за значенням для країни музейному комплексові. У прес-релізі, розповсюдженому з нагоди, наводяться солідні цифри вартості робіт : всієї реконструкції – 96 мільйонів 452 тисячі 732 грн. та робіт, виконаних на початок цього року – 66 мільйонів 836 тис. грн. І ось червона стрічка злітає високо в переможному русі президенської руки …І...

детальніше
20-08-2010 12:41     імена
Черкащанин Макар Олександрович Кушнір. Чи прочитаємо його ім’я на черкаських вулицях
Розуміння людьми історії своєї країни, оцінка подій, діячів минулого, усвідомлення свого історичного шляху перш, ніж у книжках чи газетах, можна прочитати на вуличних покажчиках. Як же „читаються” наші уявлення про історію нашої країни та наші настрої на майбутнє? Про наш історичний шлях, що так і буксує, впершись у тіні Леніна, Енгельса і т.п. Черкаси в цьому нічим не відрізняються від абсолютної більшості українських міст. Маємо вулиці, площі й провулки з іменами двох вищезгаданих та ще з десятком-другим ідеологічно близьких до них персон та найменувань. Навряд чи така ситуація найближчим часом мінятиметься, судячи з напрямку мислення теперішнього керівництва в нашій державі. І через це у імені Макара Олександровича Кушніра, 120 річниця від дня народження якого минула 10 серпня, шансів з’явитися на карті Черкас – небагато.

детальніше
03-08-2010 23:48     культурний простір
«Старається гончарний круг, і глина тягнеться до рук…»
Історія Всеукраїнського молодіжного симпозіуму гончарного мистецтва у Чигирині по-троху добирається до свого першого «круглого» ювілею. А здобутки за ці роки ставлять його у ряд найпомітніших творчих подій в Україні. 8 років роботи – це власне десятки унікальних творів, що стали окрасою колекції Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», представлялися на найпрестижніших мистецьких заходах в Україні та за кордоном, це – творче зростання учасників – від студентів до визнаних майстрів з відповідними званнями та нагородами.

детальніше
27-06-2010 18:14     історичне
"… а на шиї в мене дукач! "
Унікальним явищем народного ювелірного мистецтва Лівобережної Черкащини назавжди залишились жіночі прикраси, серед яких дукачі були головним елементом, створюючи завершений та неповторний вигляд всього вбрання. Праця місцевих умільців золотарів – народних ювелірів ще недостатньо досліджена. Їхні витвори прикрашають музейні та приватні колекції і чекають на увагу науковців. Протягом тисячоліть прикраси – вироби українських митців виступають в ролі своєрідних знакових систем, що характерні для певних історичних періодів та певної спільноти людей, а також певних соціальних статусів їх власників, виконуючи магічну функцію амулетів і оберегів. Скорочена версія доповіді Валентини Нестеренко, заступника директора з наукової роботи Черкаського обласного краєзнавчого музею, на Другій науково-практичній етнографічній конференції "Середня Наддніпрянщина: матеріальна і духовна культура".

детальніше
24-05-2010 21:10     культурний простір
„Сцена людства” – запрошує перевірити ... перевірене часом
Театральний фестиваль "Сцена людства", започаткований Черкаським академічним обласним музично-драматичним театром імені Т.Г.Шевченка та його директором Володимиром Осиповим, вже вп’яте відкриває завіси, запрошуючи своїх глядачів до мандрів у безмежжя подій, почуттів, пристрастей та асоціацій, відображених у найрізноманітніших витворах драматургічного мистецтва. Програма цьогорічної „Сцени людства”, за задумом організаторів, звернена до класики, до традиційних, випробуваних часом, сценічних втілень. Але, на те й класика, щоб кожен дотик до неї, незалежно від часу та суспільних обставин, знаходив найдзвінкіші душевні струни глядачів... Фестивальну афішу 23 травня відкрила минулорічна прем’єра Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Львів "Сватання на Гончарівці" Григорія Квітки-Основ’яненка. Яскравості враженням глядачів після перегляду вистави додало вогняне шоу за участю артистки Черкаського академічного музично-драматичного театру Оксани Блащук і щедрий фейерверк.

детальніше
08-05-2010 15:27     історичне
Війна у війні
Для письменника і публіциста Василя Захарченка стаття про одне з найтрагічніших і найганебніших явищ в історії Великої вітчизняної війни - так званих "чорносвитників", надрукована у 90-х, вилилася в справжню драму. Тодішні черкаські "ліві" звинуватили його у наклепі і суд це звинувачення підтримав, призначивши письменнику сплатити величезну суму "моральних збитків"... Зараз навряд чи хто наважиться заперечувати факт навмисного винищення радянським військовим командуванням українців, мобілізованих після звільнення від фашистської окупації. Коли їх кидали на ворога беззбройними, ненавченими, пошкодувавши навіть військової форми... А з мораллю в нашому політикумі за роки, що минули після виходу тої статті, на жаль, краще не стало. Свідченням чому нинішні святкування - беззастережне виправдання страшного жертвоприношення українського народу. Така вона - ціна перемоги. Читайте статтю Василя Захарченка, Лауреата Національної премії імені Т.Г.Шевченка, надруковану 1998-го у газеті "Літературна Україна".

детальніше
08-05-2010 13:46     невивчені уроки
Забуттю не підлягає - в Умані повертають імена "невідомим солдатам"
Спостереження за підготовкою до святкувань 65-ї річниці перемоги у Вітчизняній війні вражають нечуваним масштабом з часів зникнення Радянського Союзу. І тим, як скорботні за своєю суттю урочистості набувають виразно гламурного нальоту. Принаймні так, як це задумано в Черкасах. До ретельно вибудуваних „картинок” цього карнавалу з костюмованими парадами, сукнями і зачісками „в стилі 40-х” і т.д. і т.п. не вписується багато того, що складало справжню, а не карнавальну сутність війни, в тому числі й ті, кого „в ім’я перемоги” зрадили тричі. Перший раз, коли кинули в бій практично беззбройними. Другий, коли ще живих фактично викреслили з життя і поставили під сумнів їхню честь і гідність за те, що опинилися в полоні. Третій – коли приховали їхні імена від рідних, залишивши сотні тисяч родин з безжальним „зник безвісти”. Сотні тисяч загиблих дотепер мають найвищу шану – обеліск і з написом „Невідомі солдати”. Так не повинно бути, вважають співробітники Уманського краєзнавчого музею, очолюваного підполковником у відставці Юрієм Торгалом. Сотні імен в’язнів страшної „Уманської ями” відновлені їхніми зусиллями. Ще тисячі залишаються невідомими...

детальніше
4
...

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.