Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
новини, оголошення
19-02-2011 17:05
Майі Фроловій – вже 80!

Свій поважний ювілей письменниця відзначала в колі  численних шанувальників творчості, колег, учнів, які зібрав зал Черкаської обласної бібліотеки для дітей.  І відповідніше місце годі було б і шукати, бо саме діти – від найменших і до тих, хто виходить на межу дорослого життя – були головними адресатами і головними героями її книжок.

Народилася письменниця у Смілі. Вочевидь, що літературне обдарування отримала в спадок від батька, який працював відповідальним секретарем смілянської районної газети. Навчалася на факультеті російської філології у Чернівецькому університеті, але заміжжя за військовим змусило до дальніх і тривалих мандрів «від Москви й до самих до околиць».  Перша книга, яка вийшла у 1962-му називається «Солнечная северяния».

До початку 70-х Майя Фролова вже отримала членський квиток союзної Спілки Письменників. Але у 1972-му прийняла пропозицію Миколи Негоди, який організовував обласний осередок Спілки письменників на Черкащині,  повернутися до рідних країв.

У Черкасах до власне письменницької творчості  Майі Флорівни додалася справа, яку можна вважати унікальною. Адже не так багато розпочатого у 70-ті роки минулого століття продовжує жити дотепер. А от Літературна студія (гурток, клуб) для дітей «Пегасик» живе і продовжує працювати про Черкаській обласній бібліотеці для дітей! Його вихованцями в різні роки були теперішній професор Національного університету імені Б.Хмельницького  літературознавець і дослідник творчості  Т.Г. Шевченка  Василь Пахаренко, поети Ляля Рубан і Віктор Скорина, журналісти Обласної державної телерадіокомпанії "Рось" Людмила Джуай та Галина Компанієць. Понад 35 років Майя Фролова  віддала «Пегасикові», та її літературна робота була не менш плідною – її оповіданнями, повістями й романами зачитуалися діти в різних куточках колишнього союзу.  І писали їй листи, на які неодмінно отримували відповіді.  Серед ювілейних вітань Майя Фролова отримала й звістку від Наталії Дорофєєвої з Чувашії, яка повідомляла про свою першу видану поетичну збірку і дякувала за ті листи й поради від Майі Флорівни, які отримувала ще у 80-ті, дитиною і які стали поштовхом до власної творчості. 

Майя Флорівна і зараз  не відкладає пера.  Але… Ось  повість «М’яч у піднебессі» спочатку  була надрукована всього у 200 примірниках і то коштом авторки . Та до ювілею, як повідомила голова Черкаської обласної організації Спілки письменників України Валентина Коваленко, знайшлися можливості і помічниця – видавець Юлія Чабаненко, для видання ще 500 примірників, більшість з яких надійде до бібліотек області.

Майя Флорівна не полишає зустрічатися і спілкуватися зі своїми читачами, намагаючись підтримати, порадити, розрадити, запалити  в дитячих серцях той вогник, який завжди висвітить у їхнгіх долях вірний і впевнений шлях.

На фото: Немає нічого приємнішого для письменника, ніж отак тримати в руках надрукованим своє творіння.

19.02.2011         nk

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.