Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
новини, оголошення
05-07-2011 22:09
Чигирин знову збирає гончарів
5 липня 2011 року у Чигирині  розпочав роботу дев’ятий Всеукраїнський симпозіум гончарного мистецтва. 

Відкриття  відбулося у сквері поблизу музею Б.Хмельницького, біля скульптурної композиції «Світовид», створеної В.Шевчуком - учасником симпозіуму декоративно-прикладного мистецтва «Суботів». Цьогорічний симпозіум – це ще один крок до відродження та розвитку одного з найскладніших та найдавніших видів українського народного мистецтва – гончарства.
 
Чигиринщина здавна славиться глибокими традиціями, красою керамічних виробів. Далеко за межами України відомою є головківська кераміка. Відродження традиційних народних промислів – один з пріоритетних напрямків роботи Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». Свідченням успіхів у цьому є Всеукраїнські симпозіуми гончарного мистецтва, започатковані в м.Чигирин в 2003 р. Національною спілкою майстрів народного мистецтва України та Національним історико-культурним заповідником «Чигирин». Відтоді щороку в липні славна козацька столиця скликає на творчий пленер молодих майстрів і досвідчених наставників з усіх куточків України. 

Симпозіум дав дорогу до мистецьких досягнень цілій плеяді майстрів, які здобули визнання на Україні та за кордоном: О.Шафіров, Л.Нагірняк, Ю.Нечай, Ю.Козятник, А.Байда та ін. Голова Спілки майстрів Євген Шевченко наголосив на тому, що симпозіум повинен набувати нового змісту для того, щоб розвиватися. Тому організатори змінили склад учасників, щоб надати йому нового дихання. До участі в цьогорічному пленері були запрошені: С.Івашків та Н.Івашків (м.Червоноград, Львівська обл.), О.Дворак (м.Іршава, Закарпатська обл.), І.Кришталь (м.Чернігів), О.Майстренко (м.Київ), М.Нечай (м.Кременчук, Полтавська обл.), Н.Похиленко (смт.Томаківка, Дніпропетровська обл.), В.Пухинда (м.Кіровоград), В.Савченко (с.Гудзівка, Черкаська обл.), О.Спіріна (м.Київ), Р.Степаненко (м.Чернігів), Г.Тимошенко (м.Черкаси), М.Шавула (м.Луцьк), М.Шевченко (м.Київ), О.Шкурпела (смт.Опішне, Полтавська обл.), В.Овчаренко (м.Полтава).  

Відомі майстри своєї справи Олександр Вільчинський, Юрій Нечай, Сергій Спасьонов, Сергій Пелех будуть допомагати молодим гончарям поглибити майстерність, виявити свій творчий потенціал. Художнє обличчя симпозіуму широко представлене різнобічними гончарними техніками.
 
Євген Шевченко передав привітання учасникам симпозіуму від міністра культури України М.Кулиняка. Творчих успіхів, натхнення та «доброї глини» побажали учасникам симпозіуму генеральний директор НІКЗ «Чигирин» В.Полтавець, заступник голови Чигиринської районної адміністрації О.Турик, заступник голови Чигиринської районної ради В.Півторак, міський голова С.Тимченко. Майстер-наставник Ю.Нечай побажав учасникам відчути себе чигиринською родиною.
 
Тема цьогорічного симпозіуму коротка і ємка - «Традиція». Стимулюючим чинником для учасників стане конкурс на кращий гончарний  та пластичний виріб. Творчі надбання симпозіуму поповнять фонди НІКЗ «Чигирин».
 
Завершить симпозіум підсумкова виставка творів учасників, яка відбудеться 24 липня.  

На фото: роботи учасників минулорічного Симпозіуму.


Олена Трощинська,
молодший науковий співробітник
НІКЗ «Чигирин»

05.07.2011         nk

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.