Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
новини, події
11-05-2012 13:00
244 річниця від початку "Коліївщини" відзначатиметься у Холодному Яру


Наприкінці травня 1768 р. в Холодному Яру розпочалась Коліївщина під проводом Максима Залізняка — уродженця Медведівки. Вже стало традицією щороку відзначати річницю тих героїчних подій та вшановувати пам'ять наших славних лицарів - козаків-гайдамаків. У програмі цьогорічних вшанувань - урочистий мітинг, громадська та церковна панахида, святковий концерт, гайдамацькі ігри, спортивні змагання шкільної молоді, козацькі розваги
та показові виступи.

Програма відзначення
244-ї річниці Національно-визвольного повстання "Коліївщина"
та вшанування Максима Залізняка

Відкриття та проведення футбольного турніру шкільних команд хлопців (6-9 кл., 10-11 кл.).

9.00. Урочисте відкриття заходів.
10.00. Спортивні змагання з тенісу.
11.00. Громадська та церковна панахиди.
11.30. Святковий концерт колективів художньої самодіяльності.
13.00. Підведення підсумків спортивних змагань та нагородження переможців.
13.30. Козацькі розваги та показові виступи. Перетягування канату (команда із 6 учасників,
школярі, дорослі).
15.00. Нагородження переможців.

Увага: У програмі можливі зміни.

Заявки для участі в спортивних змаганнях приймаються до 19 травня 2011 року.

Колективи художньої самодіяльності, учасники козацьких розваг та герців реєструються у організаторів заходів.

Інформаційне забезпечення: газети "Голос України", "Сільські вісті", "Чигиринські вісті", "Незборима нація" та "Козацький край".

Організаційний комітет: Медведівська сільська рада, Філіал "Холодний Яр" НІКЗ "Чигирин", Історичний клуб "Холодний Яр", Медведівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Максима Залізняка, "Вільне козацтво Холодного Яру", Обласний центр "Спорт для всіх".

Довідки за телефонами: (04730) 95-3-31; 096-43-97-742; 095-06-90-774.

Запрошуємо приєднуватись до організації і проведення цих заходів, надати благодійну
допомогу та взяти особисто в них участь.

Кошти просимо перераховувати на картку Приватбанку №6762466735786673.

Чекаємо на вас 19 травня 2012 року о 9.00 год. біля пам'ятника Максимові Залізняку у Медведівці Чигиринського району.

З повагою організаційний комітет.


Фото: карта "Коліївщини"

 

11.05.2012         nk

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.