Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
новини, події
11-05-2012 13:19
"Ніч музеїв" у Черкаському художньому


Черкаський обласний художній музей приєднався до Міжнародної акції «Ніч музеїв». 19 травня, вперше, запрошує
черкащан та гостей міста взяти участь у європейському проекті. З 18-ої години до уваги відвідувачів Всеукраїнська
виставка «Жінки – мисткині України»; «3+2» - проект сучасних художників; «Відродження Скандинавії» - виставка виробів зі скла; «Картонна коробка» - фотовиставка робіт черкаських журналістів. Твори розповідатимуть історію души: дивись, слухай, відчувай.

Кожен бажаючий зможе стати учасником перфоменса «Народження сучасної людини» - створення колажу з артефактів масової культури; спробувати себе у майстер-класах від відомих майстрів; послухати виступи
сучасних черкаських поетів та заспівати з бардами; бути моделлю з розпису хною; подивитися на мистецтво прикрашати тіло.

Усе це -  щире спілкування в колі друзів для активних, творчих  та естетично спрямованих людей.

Феєричним акордом з 21-ої години, стане ШОУ ПРОГРАМА (звук, світло, лазери). Сучасна музика, лайтшоу збагатять гаму відчуттів Ночі музею. Акустичну та лазерну програму виконає продюсерський центр «ПРОМОПРОЄКТ». Живі скульптури в золоті та лайтшоу запропонує творча група «ДЖАЙРА".
Дискотека від ді джея DANCE підкреслюватиме тему акції та створить своєрідну паралель живописним образам.

Чекаємо на всіх, хто любить народне і сучасне мистецтво
19 травня , у суботу, з 18.00 години!

Програма свята детально:

18.00-24.00
МИСТЕЦЬКІ ПРОЕКТИ

1. 3+2 - проект сучасних художників (м.Черкаси, м.Київ): Володимир Яковець, Олександр Шепеньков, Ігор Солодовніков + Анна Алабіна, Марина Денісенко.

ІІІ поверх,
Центральний
виставковий зал

2. Відображення Скандинавії - виставка виробів зі скла Лесі Коленчук (Данія). ІІ поверх, №26

3. Відкриття проекту «Картонна коробка» - фотовиставка: Артеменко Євген, Тимошенко Сергій, Єфімов Ігор. Роботи в жанрі вуличної фотографії. Неповторність та унікальність ситуацій і моментів, що зафіксовані на фотознімках дають можливість побачити красу в буденному.

І поверх,
Білий виставковий зал

4. Жінки – мисткині України - Всеукраїнська виставка до Міжнародного Дня музею.

І поверх, ІІІ поверх,
Вхідний зал

5. Handmade - виставка-ярмарок виробів ручної роботи.

ІІІ поверх

6. Гумористичний проект «Побач себе іншим». Кожний має можливість побачити себе по-іншому та сфотографуватись на пам’ять. Куратор - Анастасія Ґудзь- Чорновол. Автори: Анастасія Максудова, Марина Яковець.

І поверх

7. Відеопроект «Друзі музею» - фото з масових заходів та відкриття виставок музею. Пропонуємо згадати значні події, що відбувались у музеї за останні два роки та побачити себе в колі друзів.

І поверх, Вхідний зал

18.00-20.00
МУЗИЧНО-ПОЕТИЧНІ ЧИТАННЯ

Сучасні черкаські поети та бардівська пісня: спілкування у дружньому колі.
Куратор – Сергій Могилко.

ПОЕТИ: Олена Желєзняк,Олексій Юрін, Олена Колесник, Артур Шаповал, Ольга
Сизова, Аня Митренко, Юлія Гончар, Елеонора Май, Даша Гранатова

БАРДІВСЬКА ПІСНЯ: Андрій Ковальський.

ІІ поверх,
зал №29

18.00-20.00
БОДІ АРТ

Учасники: Максим Гладько, Андрій Мороз, Анна Корж, Антон Панасюк.

«Проекція оберегу» СТВОРЕННЯ ОБРАЗУ від Тетяни Черевань
Унікальна можливість побачити як працює над створенням образів і картин, відома художниця Тетяна Черевань.
В індійській культурі розпис хною (мехенді) вважається оберегом, а розписи на животі вагітної жінки мають захисний характер, символізують зародження, початок нового. Окрім цього хна володіє антисептичними властивостями. Це стало основою концепту робіт Тетяни Черевань. За останній час вона створила серію портретів українських
вагітних жінок. Для створення образів художниця спочатку робить розпис хною (мехенді) на животі майбутньої мами, потім фотографує модель и далі вже працює над живописним портретом.

Під час акції «Ніч у музеї» ви побачите початок роботи художниці з моделлю, а закінчені портрети будуть представлені на персональній виставці художниці у жовтні цього року.

Розпис рук хною – мехенді від майстрів Черкаського центру «Сахаджа йоги».

ІІІ поверх,
Центральний
виставковий зал

18.00-20.30
ПОКАЗОВІ МАЙСТЕР-КЛАСИ

Кожний бажаючий під керівництвом досвідченого майстра може створити власний твір
мистецтва та отримати професійну пораду.

1. Лялька-мотанка: Лариса Теліженко, член Національної спілки майстрів народного мистецтва
України.
2. Декоративний розпис: Ольга Отнякіна-Бердник, член спілки майстрів народного
мистецтва України.
3. Народна керамічна іграшка: Галина Тимошенко, член спілки майстрів народного
мистецтва України.
4. Друге життя старим речам. Декорування оселі: Надія Груздєва, провідний фіто-
дизайнер.
5. Живопис на склі:  Мила Сотник, сучасний художник.
6. Сухе валяння вовни: Тетяна Ігнетенко, лідер руху Handmade в Черкасах.
7. Створення прикрас з використанням сучасної фурнітури: Маріана Степаненко,
лідер руху Handmade в Черкасах.
8. Вироби з полімерної глини: Ірина Терещенко, відомий майстер Handmade.
9. Декупаж: Вікторія Капралова, відомий майстер Handmade.
10. Лялька Тільда: Валерія Боброва, відомий майстер Handmade.

ІІ поверх, ІІІ поверх

18.30-20.30
Перфоменс «Народження сучасної людини»

Створення тривимірного колажу з артефактів сучасної масової культури.Колективна робота: у реалізації проекту може взяти участь кожен.
Куратор – Оксана Пушонкова. Ініціативна група – студенти навчально-наукового інституту історії та філософії ЧНУ ім. Б.Хмельницького.

І поверх,
Білий виставковий зал

20.00-21.00
ОФІЦІЙНА ЧАСТИНА: ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТІВ

1. Дефіле моделей прикрашених авторськими розписами, коментар художників;
2. Демонстрація розписів хною;
3. Виступ директора музею.

Відкриття проекту «3+2»

Презентація Шоу програми

ІІІ поверх,
Центральний
виставковий зал

21.00 – 24.00

«ПРОМО ПРОЕКТ» DJ Dance. Звук, світло, лазери

ІІІ поверх,
Центральний
виставковий зал

21.00-24.00
ПРОГРАМА ТВОРЧОЇ ГРУПИ «ДЖАЙРА»,
АГЕНСТВО «7 НЕБО»:

«Відродження ангелу» - скульптурна композиція у золоті.

ЛАЙТ ШОУ

ІІІ поверх,
Центральний
виставковий зал

11.05.2012         nk

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.