Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
новини, події
06-06-2012 00:50
І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту


У музеї А.С.Пушкіна та П.І.Чайковського

Днями в столиці нашої держави проходив 22-й Міжнародний фестиваль «Музичні прем’єри сезону». А в останній його день  гості фестивалю,  всесвітньовідомі  митці провели у тихій і лагідній Кам'янці.

Це – надзвичайно талановитий композитор, піаніст, автор багатьох опер, балетів, симфонічних творів, професор, художній керівник Московської філармонії Олександр Чайковський та його дружина, скрипалька, концертмейстер Маріїнського театру, Людмила  Чайковська, а також знане в творчому світі подружжя Володимир та Наталія Зубицькі – композитор,  баяніст-віртуоз та професійна піаністка. Разом з ними прибув до Кам’янки шанувальник творчості П.І.Чайковського з  Німеччини  юрист Йоган Пост.

До нашого міста покликало музикантів ім’я геніального композитора П.І.Чайковського, для якого Кам’янка стала найулюбленішим куточком на землі. Побувати в музеї композитора, торкнутися клавішів роялю і особистого піаніно Петра Ілліча було для них заповітною мрією.

Активно сприяла візиту видатних особистостей до нашого краю, давня прихильниця міста, щиро залюблена в 

...торкнутися клавіш піаніно П.І.Чайковського

Кам’янку Леся Олійник, секретар  правління Національної Спілки  композиторів України, заслужений діяч мистецтв, яка десять років поспіль опікується проведенням щорічного музичного конкурсу пам’яті П.І.Чайковського:

Кожного разу ми шукаємо привід приїхати до Кам’янки, в цей чарівний куточок на землі, овіяний іменами двох світових  геніїв людства, – звернулась до глядачів Леся Степанівна. –  І я не могла допустити, аби його оминули найпошанованіші і найзнаменитіші гості фестивалю.

У залі музичної школи звучала музика П.І.Чайковського. Його твори спочатку виконали вихованці музичної школи – переможці та лауреати конкурсів імені видатного композитора, які своєю грою приємно здивували  музикантів світового рівня.

Не залишились в боргу і гості. Подружжя Чайковських  подарували глядачам незабутні хвилини спілкування з прекрасним й були нагороджені бурхливими оплесками за майстерно виконані твори П.І.Чайковського. Унікальність виступів була ще й в тому, що пані Наталя грала на старовинній скрипці знаменитого майстра Гварнері.
Гучні овації в залі викликав і Володимир Зубицький за віртуозне виконання на баяні глибоко драматичних та жартівливих творів.

У залі Кам'янської дитячої музичної школи

Кам’янчани були горді з того, що Володимир Зубицький, композитор  зі світовим ім’ям, виявився земляком. Народився і виріс він у сусідній Знам’янці, там долав перші творчі сходинки, здобув освіту в Москві, а нині живе і працю разом з дружиною в Італії, де є організатором відомого на весь світ фестивалю класичної музики.

Слова вдячності за  прекрасну музичну прем’єру висловив гостям директор музичної школи Сергій Чуприна і запросив приїздити до   Кам’янки , як і геніальний Чайковський,  упродовж 28 років поспіль.

Матеріал та фото надані Кам'янським історико-культурним заповідником

06.06.2012         nk

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.