Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
новини, події
18-07-2012 15:35
Український фестиваль – без Черкаського хору

"Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

Співає хор "Прометей"

Наприкінці червня інформаційні джерела повідомили про виступ Черкаського академічного народного хору на фестивалі української культури‚ який нібито відбувся на оселі Українського Народного Союзу „Союзівка”. Насправді фестиваль відбувся лише 13-15 липня. Видається‚ що фальшиву інформацію впровадив в обіг голова Черкаської обласної адміністрації Сергій Тулуб‚ який занадто нахвалявся про успіх черкасців у США. 

На фестивалі виступи відомих хорів „Думка” і „Прометей”, Заслужених артисток України Руслани Лижичко та Ірини Лончини, Школи танцю ім. Роми Прийми-Богачевської, інших артистів стали основою п’яти великих концертів. 

Три з п’яти концертів вели Лариса Баюс та Андрій Добрянський. Лариса Баюс вивчала основи театрального мистецтва, кінематографії та телебачення в Київському університеті ім. Тараса Шевченка, грала в багатьох ролях. Андрій Добрянcький був не тільки ведучим концертів, а й виступив разом з братами Ярком та Юрієм з піснями, які вигідно пасували до настрою присутніх і викликали гучні оплески.

14 липня опівдні у концертній залі „Веселка” виступив чоловічий хор „Прометей” з Філядельфії під проводом Романа Кучарського з музичним супроводом Ірини Пелех-Зварич. Восени цей хор відзначить своє 50-річчя. Тридцять співаків хору вже багато разів співали в Америці та Україні.

Трохи пізніше на головній сцені відбулося відкриття фестивалю.  Були присутні Постійний представник України в ООН Посол Юрій Сергеєв, який виступив з вітанням, і Генеральний консул України в Нью-Йорку Посол Сергій Погорельцев з дружиною Світланою. Урочистою промовою свято відкрив президент Українського Народного Союзу Стефан Качарай. Українські американські ветерани винесли на сцену прапори. Солістка хору „Думка” Святослава Качарай заспівала гимни США, Канади та України.

Розпочався концерт. Родинний вокально-інструментальний ансамбль „Коріння” у складі Роксоляни, Зої, Стефана

Родинний вокально-інструментальний ансамбль "Коріння"

і Зоряна Щепків, Марії Плешкевич та Аліни Кузьми
представив вишукану добірку переважно грайливих українських пісень. Грали виконавці на традиційних українських інструментах.

Танцюристи Школи ім. Роми Прийми-Богачевської вийшли на сцену в чарівних строях з танцями, в основному, з карпатського реґіону. Новиною був запальний танець „Марамуреш”, який поставив Роман Левкович. Марамуреш – це румунська назва реґіону Мараморщини, де проживає понад 34 тисячі українців. Школа танцю діє вже понад 30 років, зберігаючи після відходу своєї засновниці усі її настанови і лекції танцю. Провадить школу дочка засновниці Аня Богачевська-Лонкевич з допомогою хореографів Орландо і Лариси Паганів.

Віртуозно грали на скрипці та гітарі, співали і танцювали Валерій Жмудь і Сергій Побединський, Крім українських запальних пісень, їм вдається також циганський репертуар. Обидва мають численні відзнаки за виконавську майстерність.

Школа танцю імені Роми Прийми-Богачевсьскої

Зачарувала учасників свята Заслужена артистка України Ірина Лончина, вродлива молода гостя з Івано-Франківська, яка спів супроводжувала граційним танцем. А коли вона вийшла з мікрофоном до залі і запропонувала співати відомі пісні разом з нею, танці поширилися в усій залі.

Після обідньої перерви розпочався великий вечірній концерт. Цього разу глядачі вщерть заповнили площу перед сценою, а також розмістилися на травнику імпровізованого амфітеатру біля басейну. Перший секретар культурно-інформаційної секції Посольства України в США Ореста Старак привітала учасників свята і прочитала лист-вітання від Посла України Олександра Моцика. Кілька годин тривало свято талантів. Знову виступили учасники денного концерту. Цього разу на сцену ще раз вийшов хор „Прометей”. Зворушив присутніх виступ відомого народного співака українського походження Пітера Ярова, який запросив на сцену присутніх дітей, спілкувався і співав разом з ними.

Усі чекали виходу Заслуженої артистки України Руслани Лижичко, переможниці фестивалю Евробачення, яка вже четвертий раз приїздить на „Союзівку”. Її голос, унікальний стиль виконання і особиста привабливість разом з карпатскими піснями принесли їй популярність в багатьох країнах світу. На „Союзівці” Руслана співала і танцювала під енерґійний супровід танцюристок з Школи ім. Роми Прийми-Богачевської. Пізно увечорі закінчився концерт

Заслужена артистка України Руслана Лижичко

загальним піднесенням усіх присутніх, які юрмилися перед сценою, на якій їх заворожила Руслана.
Опівдні, 15 липня, в залі „Веселка” відбувся завершальний концерт фестивалю – виступ славетного хору „Думка” під керівництвом Василя Гречинського при музичному супроводі Наталі Ващенко. Хор представила Рома Лісович. Вів концерт Павло Літепло. Були виконані пісні на музику Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Василя Гречинського, інших авторів. Ряд пісень на прохання залі частинно повторювалися. Коли вручили Василеві Гречинському квіти з подякою хорові, іззовні почулися перші гуркоти грому - після триденної сонячної погоди починалася буря, час було їхати додому. Гості залишали оселю у доброму настрої.

Цей настрій був би ще кращим‚ коли б Сергій Тулуб не мудрував з участю Черкаського хору в російському єврейському фестивалі „Наша спадщина“‚ а приїхав з хором до українців. І славетний український колектив  не вдивлявся б у порожню залу, а отримав те, на що заслуговує – оплески тисячної аудиторії, яку завжди збирає українське мистецтво на «Союзівці» - а цього року фестиваль відвідало понад три з половиною тисячі глядачів.

Аудиторія фестивалю, якій би дуже сподобався і виступ Черкаського народного хору

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото Лева Хмельковського

18.07.2012         Лев Хмельковський

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.