Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
12-07-2009 01:19    візитка
"Вишивка - це сенс мого життя"
Маленьке шестирічне біляве дівчатко забігло до приміщення:
– Мамо, бабусю! Ну що, ще не згоріло?
– Та ні, наша маленька майстрине, ще довго
горітиме!
І дівча з радістю оббігло ще тричі навколо будівлі. Так за давньою українською традицією, коли у піч кидають перший вишитий клаптик тканини, Наталя Некраса пройшла посвяту у вишивальниці.


Кольори природи, кольори кохання, відтінки суму та журби, і ніжне почуття незбагненного щастя. Всі ці слова про роботи справжньої чарівниці голки – Наталії Некраси. Вона вдячна за талант мамі Євгенії Іванівні та бабусі Наталці
Степанівні. З дитинства Наталя вже чітко знала, ким хоче бути. А коли, навчаючись у 4 класі, побачила репортаж про Решетилівське училище художніх промислів, то вже й визначилася з наступним місцем навчання. Мабуть лише справжнє покликання у поєднанні з Божим даром митця ось так з малечку вели цю дівчину до справжнього визнання.

– Вишивка – це основа і зміст мого життя, - говорить Наталя. – Незалежно від настрою, завжди беру голку в руки,
і все змінюється! Тягар з душі спадає, настрій покращується, або ж стає ще кращим, ніж був. Настає момент справжньої гармонії.

Роботи Н.Некраси побували на різних виставках, конкурсах, ставали та є окрасою не одного фестивалю
народної творчості. За словами нашої героїні, її добрим хрещеним батьком у цьому напрямі став Василь Васильович
Кульчицький, який на одній із шкільних районних виставок зацікавився роботами юного дарування. І з того часу
далеко вже за межами Уманщини та Черкащини побували вишиванки Н.Некраси:
– Такі заходи для будь-якого учасника – це не лише чергові досягнення, не лише приємний момент визнання твого
таланту, – розповідає пані Наталя. – Для мене – це поштовх і натхнення на подальшу творчість, це час відкриттів, час
пошуку зерна, з якого пізніше виросте чудовий урожай. Дуже цінними є моменти спілкування з іншими майстрами.
Вишивка – це сенс мого життя!12.06.2009         Оксана Колісник

Ще статті на темуНОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.