Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
новини, оголошення
09-01-2011 21:34
"Криниця" запрошує до мандрівки в просторі і часі

На книжкових полицях "Криниці", яка розташувалася в холі музею "Кобзаря" Т.Г.Шевченка,  традиційно - одразу кілька новинок для бажаючих краще пізнати Черкащину. Серед них  робота старійшини цеху черкаських краєзнавців Василя Страшевича про архітектуру Черкас „Застигла в камені музика старовинного міста”.  Киянин Роман Маленков також пропонує подорожувати Черкащиною не поспішаючи, із зупинками, так і назвавши свій путівник: „67 зупинок Черкащини”. Ну а майбутню літню мандрівку найцікавішими куточками нашої країни допоможе спланувати ще один путівник, який називається „Україна. Фортеці, замки, палаци”, створений ДНВГ „Картографія”.

Любителям зануритися у минуле „Криниця” пропонує кілька книг серії „Невідома Україна”, серед яких „Таємниці письменницьких шухляд”. Автори видання С.Цалик та П.Селігей конкретизують жанр як „Детективні історії української літератури”, що може ще більше підігріти цікавість читачів. У книзі містяться розповіді про українських літераторів, маловідомі факти, віднайдені авторами у розсекречуваних архівних матеріалах,  спогади сучасників та очевидців драматичних подій, якими насичена історія української літератури та її творців.

 Ще пекучіші історичні вітри війнуть на читачів зі сторінок видань, присвячених національно-визвольній боротьбі на Заході України в 40-50-ті роки минулого століття. Збірка статей „Страсті за Бандерою” представляє матеріали трьох фахових дискусій, що точилися протягом останніх двох років навколо особистості лідера українського визвольного руху. Авторами представлених статей є дослідники чи не з усіх куточків земної кулі, які представляють часто протилежні погляди на події тих часів та особу Степана Бандери, висновки ж упорядники збірки пропонують робити читачам. Збірка статей та матеріалів наукових конференцій під редакцією Михайла Слабошпицького „Українська дивізія „Галичина” містить багато інформації для роздумів і підстав для позбавлення від стереотипів сприйняття подій 40-х років та оцінок дій їхніх учасників.

А от про наступне видання варто сказати окремо – відтворена у відповідності до оригіналу  через майже 110 років книга  "З української старовини" , де текст Дмитра Яворницького доповнений геніальними ілюстраціями Сергія Васильківського та Миколи Самокиша. Це своєрідна енциклопедія українського козацтва, унікальність якої неминуща від першого виходу її у світ і дотепер.
Розмір цієї унікальної книги, як і її знаменитого прототипа – 32 на 44 см. Книга вийшла у Чернівцях стараннями військового пенсіонера Петра Житря. Видання вже відзначене численними фаховими нагородами різноманітних книжкових виставок. Ця книга не тільки задовольнить цікавість до наукового та мистецького осмислення нашої історії, а й стане окрасою будь-якого книжкового зібрання і безперечно гідним подарунком. Видавець вважає, що ця книга буде одним із сувенірних бестселерів майбутнього "Євро-2012" і готує її варанти англійською та польською мовами, а також меншого формату. 

У середині січня на читачів чекають ще більше новинок української літератури, в тому числі знову з'явиться можливість придбати прозовий роман Ліни Костенко "Записки українського самашедшого".

 

09.01.2011         nk

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.