Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
новини, події
03-12-2012 13:17
"Любові серця слід" - вишивки Ніни Максимової в художньому музеї


29 листопада у Черкаському обласному художньому музеї відкрилась ювілейна виставка вишивок Ніни Максимової під назвою “Любові серця слід”.

З відкриттям виставки присутніх вітала заступник директора музею – Галина Мураєнко  Святковий настрій створював чоловічий вокальний квартет “Розмай” Об'єднання художніх колективів управління культури Черкаської обласної ради під керівництвом заслуженого  працівника культури України Валерія Коновченка

Ювіляра вітали близькі та друзі. Ніна Василівна Максимова народилася у 1952 році в селі Розкопинці у Чернівецькій області, де серед чарівної буковинської природи і пройшли її дитячі роки.

У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань.

Ніна з дитинства навчилася майстерно прясти, ткати, шити, вишивати, плести. Завжди оригінально прикрашала свій одяг і все навколо себе – фіранки, подушки, серветки, рушники. Але геометричні барвисті орнаменти вабили її менше ніж картини, де можна було щось від себе додавати, змінювати, шукати, творити. У десять років Ніна вишила свою першу картину – епізод з казки про Червону шапочку.

У Чернівецькому педагогічному училищі їй найбільше подобалися уроки з образотворчого мистецтва. Не залишала вона вишивання й під час навчання в Рівненському педінституті, після якого її направили до Черкас, де тривалий час вона працювала вихователем, методистом в дитячих установах міста.

За кожним вишитим Ніною Василівною хрестиком – не тільки талант від Бога, а й велика копітка праця, подолання невдач і перешкод. До півроку буває їй потрібно, щоб вишити одну картину. Дуже любить вона вишивати небо.
 
Ніна Василівна  постійний учасник районних, міських, обласних та Всеукраїнських виставок декоративно – прикладного та образотворчого мистецтва, які відбуваються в рамках Всеукраїнського фестивалю “Повір у себе”.

Неодноразово нагороджувалася дипломами, преміями. Варто зазначити, що в нашому музеї відбулись три персональні виставки її творів, а у 2008 році вишиті картини Ніни Василівни експонувалися у Фонді культури в Києві. Чимало творів Ніни Василівни зберігаються у приватних колекціях.

Всі її роботи продумані, добре побудовані як композиційно, так і колористично. Закохана в рідний край, українське село, в його неповторні краєвиди, квітковий розмай, вона створювала і створює картини, які не лишають байдужих не тільки серед її рідних та знайомих, а й серед відвідувачів виставок її творів в Черкасах, Києві. Всі вони відзначають високий професіоналізм виконання робіт Ніни Василівни і підкреслюють її вишуканий естетичний смак та цікаве художнє бачення. Варто зазначити, що нашому музею Ніна Василівна подарувала рушник “Буковинські зорі”, присвячений незабутньому українському соловейку –  Назарію Яремчуку.

03.12.2012         nk

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.