Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
19-12-2008 13:30    творчі ресурси черкащини
Музичні колективи, гурти
 ЧЕРКАСИ

Камерний хор "Канон"
Колектив створений 1991-го року як ансамбль духовної музики. З 1994-го працює в складі творчого об'єднання художніх колективів Черкаської обласної ради. Художній керівник і диригент - Євген Валовенко. У складі колективу 16 співаків. У репертуарі - доробок вітчизняних та зарубіжних композиторів від XVI століття і до наших днів - твори культової музики, авторські твори, хорові обробки інструментальних творів, а також - класичні та авнгардні обробки українських народних пісень. "Канон" є неодноразовим успішним учасником всеукраїнських та міжнародних творчих заходів, колевтив веде активну концертну та просвітницьку діяльність в області, пропонуючи, зокрема, школярам цикл лекцій-концертів "У світі хорової музики".

Телефон: (067) 45 46 585, (050) 164 77 35
e-mail: okolisnyk@gmail.com, valovev@rambler.ru
www:
Поштова адреса: бул. Шевченка, 185, оф.121,м. Черкаси,18000

Капела бандуристів
Чудове поєднання ансамблю бандуристок, оркестрової групи та мішаного академічного хору, яке обумовлює великі репертуарні можливості - від творів, що їх традиційно виконують капели бандуристів, до масштабних за палітрою засобів виразності музичних полотен. Колектив працює в складі об'єднання художніх колективів Черкаської обласної ради. Художній керівник та диригент - заслужений працівник культури України Володимир Желудов. Капела виконує твори Миколи Лисенка, Кирила Стеценка, Миколи Леонтовича, Миколи Вериківського, Семена Гулака-Артемовського, Георгія Майбороди, Юрія Мейтуса, обробки українських народних пісень, інструментальні мініатюри.

Капела має у своєму складі колективи так званих "малих форм" - чоловічий квартет, тріо бандуристок "Мальви" та "Черкащанки".

Телефон:(0472)37 33 66
e-mail: obluprcult@ck.ukrpack.net
www:
Поштова адреса: бул. Шевченка, 185, оф.121, м. Черкаси, 18000

Черкаський державний академічний заслужений український народний хор
Створений делекого 1957-го року колектив і дотепер продовжує нести радість спілкування із народним українським пісенним мистецтвом. С діяльністю колективу пов'язані непересічні в українській культурі та мистецтві постаті - Анатолій Авдієвський, Раїса Кириченко, Ольга Павловська, Антолій Пашкевич. Обробки таких український народних пісень, як "Ой чий то кіньстоїть", "Цвіте терен", "Ой у полі кринченька" та багато інших - стали справді класичними. Колектив дбайливо зберігає весь досвід, набутий разом із своїми керівниками Миколою Кущем, Анатолієм Авдієвський, Олександром Стадником, Анатолієм Пашкевичем, Євгеном Кухарцем. Нині хор очолює заслужений діяч мистецтв України Леонід Трофименко. Хор має чималу фонографію. Українські народні пісні у його виконанні вже чимало років є одним із визнаних взірців вітчизняного пісенного мистецтва.

Телефон: (07472) 45 01 16, 36 02 59, (067) 395 20 80, (066) 343 39 56
e-mail: filarmonia.ua@gmail.com
www:
Поштова адреса: вул. Хрещатик, 196, Обласна філармонія, м. Черкаси, 18000

Камерний оркестр
Черкаський камерний оркестр створений  у 1992 році  при обласному управлінні культури. Об’єднав талановитих виконавців Олександр Дяченко – вихованець Донецької консерваторії імені С.С.Прокофьєва та Національної  музичної академії імені П.І.Чайковського. З 2002 року колектив є філармонічним. Його беззмінний керівник є нині заслуженим діячем мистецтв України.

Телефон: (0472) 45 01 61, (097) 355 46 30
e-mail: filarmonia.ua@gmail.com
www:
Поштова адреса: вул. Хрещатик, 196, Обласна філармонія, м. Черкаси, 18000


Ансамбль народної музики „Росава”
Колектив створений 23 лютого 1982 року як фольклорний ансамбль у Черкаській обласній філармонії. З першого дня художнім керівником його є випускник Львівської державної консерваторії імені Миколи Лисенка , цимбаліст, Заслужений артист України, Лауреат Міжнародних фестивалів Микола Петрина.
У різні часи з колективом працювали Народні артисти України – Раїса Кириченко, Ольга Павловські, Ольга Калина, Лідія Зайнчківська, Заслужені артистки України – Євгенія Крикун, Тетяна Халаш, Заслужені працівники культури України – Діана та Василь Матющенки.
Нмні солісткою колективу є Олена Варич, випускниця Черкаського музичного училища імені С.С.Гулака-Артемовського.
У репертуарі”Росави” – найпопулярніші українські народні пісні та шедеври вітчизняного пісенного жанру – „Мамина вишня”, „Хата моя, біла хата”, „Ой, гарна я, гарна”, „Їхав, їхав козак містом”, „А мій милий чорнобривий вареничків хоче”, „Ой заграйте, музики” та багато інших. Для багатьох творів „Росава” та її солісти ставали першими виконавцями.
Концерти колективу завжди цікаві та жваві завдяки участі у них майстрів розмовного жанру. У минулому це – Оксана Левченко, нині –Лауреат Всеукраїнських та Всесоюзних конкурсів артистів естради Микола Мельник.
Колектив має широку і різноманітну географію гастролів від черкаської сільської глибинки до закордонних обширів і не раз ставав учасником Міжнародних фестивалів та конкурсів. Багато пісень записані на українському телебаченні та радіо і увійшли до Золотого фонду пісенної спадщини України.

Телефон: (095) 424 07 20
e-mail: filarmonia.ua@gmail.com
www:
Поштова адреса: вул. Хрещатик, 196, Обласна філармонія, м. Черкаси, 18000

Вокальний гурт "Буднітай"
Семеро дівчат, які співають a'capella різноманітну музику - українські (і не тільки) народні пісні у різностильових обробках, авторські твори вітчизняних та зарубіжних композиторів, джазові мелодії та спірічуелс. Гурт намагається кожен виступ перетворити у яскраве театралізоване видовище. "Буднітай" виступає на різноманітних концертних майданчиках Черкащини. У 2009-му став лауреатом фольклорного фестивалю у Санкт-Петербурзі. 2010 вийшов перший диск колективу "Кумдана". Керує "Буднітаєм" - Марина Хомік.

Телефон: (063) 789 25 04
e-mail: marixa_vasilenko@mail.ru
www:
Поштова адреса:

 


ЖАШКІВ ТА ЖАШКІВСЬКИЙ РАЙОН

Зразковий дитячий ансамбль гармоністів музичної школи та районного Будинку культури м.Жашкова

Учасники  ансамблю- діти віком від 7 до 17 років. За роки існування школу ансамблевої гри освоїли більше 130 дітей. Колектив  брав участь в 550 концертах, був неодноразовим переможцем обласних, республіканських, міжреспубліканських та міжнародних конкурсів.Він є  лауреатом 32  конкурсів, 10 з них міжнародних.
В програмі колективу українська музика та п’єси  вітчизняних та зарубіжних авторів – це світлі виразні і веселі мелодії, які завжди мають успіх у глядачів.
Організатором і керівником колективу є Іван Сухий, заслужений  працівник культури України. За 18 років роботи колективу він поєднав багатогранну практику з процесом навчання і написав навчальний посібник «Українська гармоніка».
Колектив виїжджав із концертами до Росії, Білорусії, є постійним учасником творчіх звітів Черкаської області, що проводяться у м. Києві.
ХВИЛЮЮЧИЙ момент ансамблю - коли йшли  в Білорусі  під українським прапором сташи лауреатами двох перших премій(2005р.).
ВИПРОБУВАННЯ АНСАМБЛЮ  – йшли і грали на гармоніках 8,5 кілометрів в м.Києві на фестивалі   "КРАЇНА МРІЙ"(2008р.).

Телефон:  (04747) 6 36 03
e-mail: Ivan_Suhiy@ukr.net
www:
Поштова адреса: вул. Леніна,60, м.Жашків, Черкаська обл., 19200

ШПОЛА ТА ШПОЛЯНСЬКИЙ РАЙОН

Народний самодіяльний камерний ансамбль "Елегія" Шполянського районного будинку культури
Рік створення - 1999, у 2008-му присвоєне звання "народний самодіяльний". Колектив налічує 16 учасників. Нагороджений грмамотами та дипломами відділу культури і туризму Шполянської райдержадмінінстрації, а також має звання Лауреата ІІ ступеня фестивалю духовної пісні(2007р.), та Лауреата ІІ ступеня фестивалю-конкурсу "Великдень". Колектив є активним учасником усіх заходів, які проводяться Будинком культури. Керівник колективу - Олена Чорногал.

Телефон: (04741) 5 23 02, 5 23 44
e-mail: kultura_shpola@ukr.net
www:
Поштова адреса: вул. Пролетарська, 62, м. Шпола, Черкаська обл., 20600

Народний самодіяльний чоловічий вокальний ансамбль "Гайдамаки" Шполянського будинку культури
Колектив створений у 1975 році. З 1982-го року носить звання "народного". лауреат багатьох нагород, зокрема: Диплому І ступеня за участь у І-му всесоюзному фестивалі самодіяльного мистецтва (1976 р.), медалі та диплому Лауреата Всесоюзного фестивалю на честь 40-річчя Перемоги(1985р.), диплому учасника фестивалю на честь 70-річчя Жовтня(1988р.), медалі та диплому Лауреата ІІ всесоюзного огляду художньої самодіяльності 91991р.), численних медалей та дипломів всеукраїнських оглядів-конкурсів художньої самодіяльності.
У 1982-му, 1991-му роках "Гайдамаки" були учасниками телетурніру "Сонячні кларнети". Колетив виїжджав із концертами до Польщі, є постійним учасником творчіх звітів Черкаської області, що проводяться у м. Києві, неодноразово приїжджав з виступами до Черкас, є переможцем обласних оглядів-конкурсів вокально-хорового мистецтва. Керівник - Дмитро Вовк.

Телефон: (04741) 5 23 02, 5 23 44
e-mail: kultura_shpola@ukr.net
www:
Поштова адреса: вул. Пролетарська, 62, м. Шпола, Черкаська обл., 20600

Народний самодіяльний жіночий вокальний ансамбль "Мальви" Шполянського будинку кльтури
Створений у жовтні 1992 року. Нині налічує 9 учасниць. З 1993-го року носить звання "народний". Колектив має чимало нагород обласних творчих змагань, зокрема: фестивалю вокально-хорових колективів ім. Демуцького 91995р.), огляду-конкурсу вокально-хорових колективів у м. Сміла (2003р.), обласного конкурсу вокально-хорових колективів "садок вишневий коло хати" у м. Городищі (2006р.), обласного Свята Матері у с. Броваха Корсунь-Шевченківського району (2007р). "Мальви також є дипломаном Всеукраїнських оглядів-конкурсів вокально-хорових колективів. Керівник - Олена Чорногал.

Телефон: (04741) 5 23 02, 5 23 44
e-mail: kultura_shpola@ukr.net
www:
Поштова адреса: вул. Пролетарська, 62, м. Шпола, Черкаська обл., 20600


Народний самодіяльний ансамбль української пісні "Горлиця" Матусівського сільського Будинку культури
Створений у 1980 році, з 1986-го є народним самодіяльним. "Горлиця бере участь у всіх концертах у сільському будинку культури, є активним учасником усіх заходів, що проводяться у районному центрі, а також творчих звітів району в Черкасах. Колектив налічує 12 учасників. Керівник - Володимир Сівак.

Телефон: (04741) 5 23 02, 5 23 44
e-mail: kultura_shpola@ukr.net
www:
Поштова адреса: вул. Пролетарська, 62, м. Шпола, Черкаська обл., 20600

Народний самодіяльний вокально-інструментальний ансамбль "Cрібні струни" Шполянського районного будинку культури.
Створений у 1975 році. Звання "народний" присвоєне у 1982-му.  Є переможцем обласного огляду-конкурсу  патріотичної пісні (1980р.), Всесоюзного фестивалю народної творчості, відбіркового туру І республіканського фестивалю "Червона рута" (1989р.), бурав участь у фестивалі радянської пісні у м. Іно-Врацлав (1988р, Польща), у всеукраїнському фестивалі "Воля" у м. Івано-Франківськ (2002р.). Колектив виїжджав з концертами до кіровоградської, Поллтавської областе, до Росії - у Волгодонськ, ростов-на-Дону, Батайськ. Солісти колективу стали лауреатами обласного конкурсу "Пісенні вітрила" у 2008-му році. Керівник колективу - Олександр Букарь.

Телефон: (04741) 5 23 02, 5 23 44
e-mail: kultura_shpola@ukr.net
www:
Поштова адреса: вул. Пролетарська, 62, м. Шпола, Черкаська обл., 20600


Народний самодіяльний ансамбль українських народних інструментів "Вечорниці" Шполянського міського будинку культури
Ансамбль створений у 1982-му році. звання народний" отримав у 1990-му. Є постійним учасників різноманітних творчих заходів, зокрема брав участь у телетурнірах "Сонячні кларнети" та концертах на ВДНГ України у м. Київ (1983,1984 р.р.), у святах кобзарского мистецтва у м. Канів (1988, 1989 р.р.), у міжнародних фестивалях "Сила України" (м. Запоріжжя, 2005р.), "Добром і піснею красується земля" (с. Старосілля, 2005р.) та "Садок вишневий коло хати" (м. Городище, 2007р, дипломант.) Нагороджений дипломами обласного огляду-конкурсу у м. Звенигородка та обласного свята народної музики у м. Кам'янка (2007р.), обласного свята "Стежками наших родоводів" (2008р.). Керівник - Сергій Мельник.

Телефон: (04741) 5 23 02, 5 23 44
e-mail: kultura_shpola@ukr.net
www:
Поштова адреса: вул. Пролетарська, 62, м. Шпола, Черкаська обл., 20600

СМІЛА

Хор ветеранів
Найстарший за роком заснування ветеранський співочий колектив у Черкаській області заснований у 1971 році. З перших дній і дотепер беззмінним керівником його є Заслужений працівник культури України Діна Осадча.

Телефон/факс: (04740)4 04 39, 4 05 31, 4 63 50
e-mail:
WWW:
Поштова адреса:
вул. Свердлова, 100, Сміла

Ансамбль української пісні "Барви"
Колектив створений у 1971 році. З 1990-го носить звання "Народного". Складається з хорової групи та інструментального ансамблю, який часто виступає як самостійний творчий колектив.  Керівник  - Олександра Козубенко.

Телефон/факс: (04740)4 04 39, 4 05 31, 4 63 50
e-mail:
WWW:
Поштова адреса:
вул. Свердлова, 100, Сміла

Народний козацький колектив "Заграва"
Створений у 1988 році, звання "Народний" носить із 1991-го. Керівник - Заслужений працівник культури України Володимир Голубничий. Колектив складається з чоловічого співочого гурту та інструментального ансамблю. Неодноразовий учасник обласних культурно-мистецьких заходів та урочистостей.

 

Телефон/факс: (04740)4 04 39, 4 05 31, 4 63 50
e-mail:
WWW:

Поштова адреса: вул. Свердлова, 100, Сміла

 

Народний колектив естрадної пісні "Колорит"
Створений у 2003 році, звання "Народний" отримав у 2009-му. Керівник - Ірина Бобошко.

 

 

Телефон/факс: (04740)4 04 39, 4 05 31, 4 63 50
e-mail:
WWW:

Поштова адреса: вул. Свердлова, 100, Сміла

Фольклорний колектив "Намисто"
Художній керівник Заслужений працівник культури України Діна Осадча та учасники колективу намагаються дати друге життя народно-пісенному надбанню свого краю, не претендуючи на аутентичність в її теперішньому розумінні, керуючись власним відчуттям традицій виконавства та професійним смаком досвідченого хормейстера.

Телефон/факс: (04740)4 04 39, 4 05 31, 4 63 50
e-mail:
WWW:
Поштова адреса:
вул. вул. Свердлова, 100 , Сміла

 26.12.2008         nk

Ще статті на темуНОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.