Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
новини, події
28-05-2012 14:28
Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення.

Зараз  така подія в Черкасах виглядала б малореальною.  Але 20 років тому сесія міської ради та її виконком  прийняли рішення про передачу будівлі колишнього міськкому КПРС в користування  новонародженому Черкаському художньому музеєві.  І дуже логічно саме з  часу відкриття першої експозиції  музей веде відлік свого життя . Це – наймолодший в Україні художній музей, колекція якого, тим не менше вже перевищила 5 тисяч експонатів.  Це – один з  найдинамічнійших музеїв, судячи з розмаїття та кількості заходів, які тут відбуваються.  За останні роки творчий колектив, очолюваний кандидатом мистецтвознавства Ольгою Гладун  об’єднує  навколо музею все більше і більше коло  професіоналів та любителів найрізноманітніших образотворчих мистецтв та занять, починаючи від академічних і до популярних нині видів творчості, що називаються hand-made.

Музей став справжнім центром не тільки мистецького, а й громадського життя міста, даючи можливість  важливим суспільним проблемам промовляти до аудиторії мовою візуальних образів та символів .  Низка суспільних проектів, які здійснює музей разом із громадськими організаціями, творчими об’єднаннями стали вже традиційними. Музей  надає можливість представити свою творчість, як відомим митцям, так і  початківцям. Черкаський художній музей став місцем де, без перебільшення, зустрічаються  Музи, адже в його залах лунає музика й поетичне слово.

З 20-літтям музей зібралися привітати керівники Обласної ради (заступник голови Василь Касян) та обласної державної адміністрації (заступник голови Тетяна Прітченко), управління культури ОДА (начальник Василь Марштупа) , міський голова Черкас Сергій Одарич, голови Черкаських організацій Національних спілок -  художників заслужений художник України Віктор Іщенко та майстрів народного мистецтва - зуслужений художник України Ольга Мартинова,  художники, актори, колеги з музеїв та заповідників Черкащини, музиканти – камерний хор «Канон», для якого сцена музей колись у 1992-му стала першою і залишається головною дотепер, тріо «Славутич», струнний квартет камерного оркестру Черкаської обласної філармонії, студенти Черкаського музичного училища імені С.С.Гулака-Артемовського,  учні музичних шкіл  Черкас. 

 


До ювілею музей отримав чимало подарунків і запевнень, які, дадуть можливості його працівникам подарувати черкащанкам та гостям міста ще багато яскравих миттєвостей спілкування з прекрасним.

Фото Анастасії Чорновіл
привітання заступника голови Черкаської обласної ради Василя Касяна; 
грає струнний квартет камерного оркестру Черкаської обласної філармонії; 
вітання від камерного хору "Канон" об'єднання художніх колективів Черкаської обласної ради; 
вітання від колег: директор Музею "Кобзаря" Т.Г. Шевченка Ольга Шарапа, директор Черкаського художнього музею Ольга Гладун, голова Черкаської обласної рганізації Національної спілки народних майстрів України Ольга Мартинова.

28.07.2012         nk

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.