Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
2
...
08-01-2012 15:03     культурні рамки
Світ клином на... „Піккардійській терції” і не тільки.
Події, які розгортаються зараз навколо питання: бути чи не бути муніципальному духовому оркестру в Черкасах мають, на мою думку, вилитися в низку серйозних розмов про культурно-мистецьку галузь обласного центру і Черкащини взагалі. Не тільки про суто фахові питання її діяльності, а й про її значення для всього суспільного життя та, якщо хочете, частку відповідальності за нього.

детальніше
18-09-2011 09:31     культурний простір
Симпозіум майстрів народного мистецтва „Суботів -2011” – мистецька „кухня”
Добігає завершення симпозіум майстрів народного мистецтва „Суботів – 2011”. Три тижні у розпорядження митців з різних куточків України була віддана виробнича база Національного історико-культурного заповідника „Чигирин”, який разом із Національною спілкою майстрів народного мистецтва України є ініціатором і багаторічним співорганізатором мистецьких симпозіумів. З роботою майстри розташувалися в усіх закуточках бази, житлових кімнатах, навіть кухня змінила своє пряме призначення і замість баночок з приправами, каструль та сковорідок, скрізь фарби, пензлі, планшети. У когось намічаються вже перші контури робіт, а хтось дише в процесі пошуку образів, хтось упевнено кладе мазки на полотно...

детальніше
11-09-2011 20:04     імена
Олександр Кошиць - повернення Україні тільки починається
12 вересня виповнюється 136 років від дня народження Олександра Кошиця. Напевно, що про цю дату згадають зараз значно більше людей і у значно більшому числі установ, ніж, скажімо, 20 чи ще 10 років тому і ретельно перелічать ті сфери мистецької, культурницької та громадської діяльності, яким він присвятив свої сили і обдарування. І до кожної назви абсолютно виправдано додадуть визначення непересічності. Дійсно –надзвичайний, світового рівня хоровий диригент та організатор хорової справи, талановитий та плодовитий композитор, видатний фольклорист, невтомний дослідник і популяризатор української народної пісенної творчості та української духовної музики, зокрема творчості Артемія Веделя як непересічного церковного композитора. А ще - обдарований літератор, мемуарист, перо якого зберегло пам’ять про багато подій сучаснго йому культурно-мистецького та суспільно-політичного життя не тільки в Україні і т.д.

детальніше
06-09-2011 19:45     культурні рамки
Початкове мистецьке навчання – з оптимізмом не густо
Цікавість до початкової мистецької освіти збільшується, але навчатися зможуть не всі. На початку чергового навчального року у педагогів дитячих музичних, художніх та шкіл мистецтв – настрій тривожний.

детальніше
04-08-2011 22:33     культурний простір
У Польщі - урожай на філармонії
Польські митці звикли скаржитися, що видатки на культуру та мистецтво у них занизькі. І апелювати до прикладів таких країн, як Франція, Велика Британія чи Данія, де до 3 відсотків коштів державних бюджетів призначається саме для культурно-мистецьких цілей, тобто, значно більше, ніж у Польщі. Факти заперечувати важко. Однак про повну посуху говорити також не варто. Бо в Польщі можна спостерігати справжній урожай на філармонії. І це дуже добре, оскільки багато музичних об’єктів відзначалися поганою акустикою. А саме добра акустика для сприйняття концерту – є чи не найголовнішою умовою. Завдяки різноманітним механізмам співпраці з державного, місцевих бюджетів та з фондів Європейського Союзу вже здійснені та продовжують здійснюватися кільканадцять музичних інвестицій. Потроху про найпомітніші з них.

детальніше
25-07-2011 00:56     культурний простір
У Тарасівці знову співають
Тарасівка проминає у вікнах екскурсійних автобусів десь на півдорозі від Звенигородки до Шевченкового-Керелівки. І дотепер не так багато туристичних груп роблять тут зупинку. Це – рідне село видатного українського композитора, диригента, етнографа, фольклориста Олександра Кошиця. І відчуте однієї миті тут , серед тарасівських садків і левад, пісенне натхнення, не полишало його вже до кінця життя, живучи українською піснею і Україною в серці без огляду на відстані, природні та людські перешкоди. Тут, у Тарасівці - пам’ятник Олександрові Кошицю, людині, яка на початку ХХ століття відкрила Україну світові через пісні та мистецтво хорового співу. Цей пам’ятник і дотепер – єдиний в Україні. Як ознака повернення його справжньої значимості українському мистецтву, історії та суспільству. І зараз це тільки початок справи.

детальніше
20-04-2011 00:10     історичне
З історії будівництва Чигиринської електростаніції
"Туристи, які оглядають Чигирин з вершини Замкової гори, часто запитують про масив багатоповерхівок серед лісу на околиці міста та ще про грандіозну трубу, яка залишилась від пуско-резервної котельні біля селища Орбіта. Ці споруди та ряд незавершених об’єктів є нагадуванням про масштабну будову всесоюзного рівня – Чигиринську електростанцію," - про історію енергетичного будівництва на Чигиринщині розповідає завідувач відділу Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" Олександр Чепурний.

детальніше
19-04-2011 23:48     майже історичне
Що «світитиме» Чигирину: мирний атом чи «Золота підкова»?
І знову – своєрідне ретро. Пропоную матеріал, надрукований 31 серпня 2005 року у черкаській газеті «Місто» . Деякі його фрагменти по-особливому сприйнялися в контексті нинішніх подій у нас – відзначення 25-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, у Японії – ліквідації аварії на станції «Фукусіма-1» і початку меморіального відліку часу, розмов про можливу добудову блоків на Хмельницькій АЕС російською стороною для російського ж енергоекспорту до Європи, ну і спроб реанімувати ідею власне Чигиринської АЕС. Державна програма «Золота підкова», кажуть, також готується для «реанімації»… Отже, а як про це думалося і писалося у 2005-му.

детальніше
30-03-2011 07:03     імена
Алім Ситник. Монологи
Вже втретє Свято Міжнародного Дня Театру відзначається у Черкаському Академічному музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка без його багаторічного режисера, художнього керівника, директора Аліма Івановича Ситника. Скоро минає три роки, коли назавжди опустилася завіса його земного життя. Нещодавно припинила своє існування й газета «Місто», в якій ще у 1999-му, напередодні 60-річчя режисера була розміщена ця публікація. Випадково трапившись на очі вона вразила: чимало чимало зі сказаного і записаного могло би бути сказано й записано буквально вчора. Саме тому читач не побачить портрету Аліма Ситника - якось не личить його образові та сама фатальна рамка...

детальніше
04-03-2011 08:30     невивчені уроки
Затишшя перед „послєднім і рєшитєльним”?
Кілька хвиль збурення щодо мовних проблем прокотилися інформаційним простором і пригасли. Але тиша та оманлива, оскільки робота з руйнування основ функціонування українського мовного простору у цій тиші триває. Залишена поза увагою, вона може обернутися для суспільства прикрими несподіванками з непоправними наслідками. Тому повертаємося до розмови про два наміри чинного Міністерства освіти, науки, молоді та спорту та його керівника Дмитра Табачника, діяльність якого почали вже відкрито нахвалювати російські дипломати. Про проекти концепцій мовної та літературної освіти та „поза концептуальні” дії ми розмовляли з Ольгою Месеврею, завідувачем лабораторії суспільно-гуманітарних дисциплін Інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської області.

детальніше
2
...

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.