Повідомте про події та творчих людей у Вашому місті, селі, районі! Ласкаво просимо до КОЛА!
Поділитись
1
26-02-2012 11:23     візитка
"Дивина" запрошує!
Є у Смілі майстри, які продовжують традиції предків з виготовлення виробів народного мистецтва. Прагнення творити для них є сутністю життя, душевною потребою. Більше 20 років тому згуртувалися вони навколо Смілянського районного краєзнавчого музею, тепер працюють як громадське об'єднання "Клуб народних ремесел "Дивина""

детальніше
06-12-2010 13:46     візитка
Світлотіні "Фарботонів"
Міжнародний фестиваль академічної та сучасної музики “Фарботони” розпочав свою ходу культурно-мистецькими теренами Канева та всієї України на наступний день після річниці народження видатного українського та світового поета Т.Шевченка – 10 березня 1998 року.(Коротка історична довідка)

детальніше
18-04-2010 13:00     візитка
Черкаський камерний оркестр запрошує!
Черкаський камерний оркестр створений у 1992 році при обласному управлінні культури. Об’єднав талановитих виконавців Олександр Дяченко, заслужений діяч мистецтв України – вихованець Донецької консерваторії імені С.С.Прокофьєва та Національної музичної академії імені П.І.Чайковського. З 2002 року колектив став філармонічним.

детальніше
18-04-2010 11:50     візитка
Мелодика, дух і слово українського пісенного мистецтва
Виколисаний у Черкаському краї, на батьківщині Тараса Шевченка, Семена Гулака-Артемовського, Кирила Стеценка, Порфирія Демуцького, Черкаський академічний заслужений український народний хор увібрав у себе мелодику, дух і слово українського пісенного мистецтва і підняв його на найвищі вершини. Створений у травні 1957 року хор пройшов яскравий творчий шлях. З перших років свого існування він заявив про себе, як самобутній, неповторний своїм особливим звучанням на живій і міцній народній основі, пісенний колектив, що черпає своє натхнення з народних джерел, збагачує перлини співучого фольклору мистецтвом класики.

детальніше
10-03-2010 16:44     візитка
Національний історико-культурний заповідник "Чигирин" запрошує
Чигиринський державний історико-культурний заповідник був створений у 1989 році з урахуванням значення міста та його пам’яток для історії і культури України. В 1995 році, коли відбулися урочисті заходи з нагоди 400-річчя від дня народження Б.Хмельницького, Указом Президента України заповіднику в Чигирині надано статус Національного. На території Заповідника під охороною держави перебувають 4 пам’ятки археології, 10 – історії, 10 – архітектури, 3 – ландшафтні, 1 – монументального мистецтва. До унікальних пам’яток національного значення належать городище чорноліської культури XVIIІ-XVII ст. до н.е. та Іллінська церква в Суботові, Свято-Миколаївська церква в Стецівці. На сьогодні до складу НІКЗ "Чигирин" входять 5 музеїв: археологічний і Б.Хмельницького – у Чигирині, історичний – в Суботові, краєзнавчий – у Медведівці, етнографічний – у Стецівці.

детальніше
08-01-2010 00:08     візитка
"Жар-птиця" та інші дива мистецької Кам’янщини
Дбайливо та зворушливо ставляться у Кам’янці до творчості своїх землків – художників. Без різниці, чи прожили вони увесь вік в містечку над Тясмином, живлячі натхнення історією краю та мальовничими краєвидами його околиць . А чи успіх їх зазвучав у близьких чи далеких світах. Маленька затишна картинна галерея історичного музею Кам’янського державного історико-культурного заповідника дає можливість митцям повертатися на батьківщину, а кам’янчанам – відчуття причетності до мистецького безмежжя.

детальніше
01-11-2009 16:47     візитка
Юрій Торгало: "Я не маю права опускати руки!"
Найперший ж інформаційний щит на в’їзді до Умані запросить... Ні , не до знаменитої "Софіївки" і навіть не до нашумілих на весь світ останніми роками хасидських святинь – перший інформаційний щит запросить до Уманського краєзнавчого музею. Нині його очолює Юрій Торгало.

детальніше
01-11-2009 13:45     візитка
Життя прекрасне без прикрас!
"Все в моїх картинах – без прикрас, взяте прямо з життя. Я не додаю нічого до природи, а малюю так, як є, без фантастичності і декорування. Вважаю, що прекрасне прикрас не потребує." Іван Деркач, художник з Драбова.

детальніше
23-10-2009 01:09     візитка
Мистецька родина Недосеко : "...а потім ми полюбили Черкаси"
Не так уже часто в родинах, де обоє з подружжя – митці, вдається тривалий час поєднувати лад і суто родинний затишок, взаєморозуміння у щоденних клопотах з розвитком творчої особистості кожного. Тому родина відомих черкаських художників Неоніли та Альберта Недосеко виглядає щасливим винятком. Яскраві обдарування кожного з них сяють з роками яскравіше, доповнюючи і збагачуючи одне одного. Не втрачаючи власної самобутності та мистецької індивідуальності, Неоніла та Альберт Недосеки разом утворюють ще й особливу творчу сутність, в якій нероздільні їхні душі, уяви, натхнення. Їхній син також обрав шлях мистецтва...

детальніше
12-07-2009 01:19     візитка
"Вишивка - це сенс мого життя"
Маленьке шестирічне біляве дівчатко забігло до приміщення: – Мамо, бабусю! Ну що, ще не згоріло? – Та ні, наша маленька майстрине, ще довго горітиме! І дівча з радістю оббігло ще тричі навколо будівлі. Так за давньою українською традицією, коли у піч кидають перший вишитий клаптик тканини, Наталя Некраса пройшла посвяту у вишивальниці.

детальніше
1

НОВИНИ, ПОДІЇ

03 грудня
13:17 У кожного свій шлях до мистецтва, в тому числі до мистецтва вишивки. Одні починають вишивати ще в дитинстві, інші вже в зрілому віці під впливом творів знаних майстрів, або в час випробувань...

12:57 35 років від дня свого народження відзначила Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка. Ставши з самого свого відкриття одним з найулюбленіших місць спілкування для молоді, бібліотека і через десятиріччя, не зважаючи на суспільні, інформаційні шторми, утримує це лідерство, сміливо дивиться в майбутнє, відкриваючи перед своїми читачами нові горизонти Світу Книги.

12:48 Здається, перерва надто затяглася...

13 вересня
16:02 Хор імені Миколи Лисенка з Утрехту (Голандія) співав для черкащан українські пісні. Це перші гастролі унікального — українського без українців — колективу містами Центральної та Східної України. Ця зворушлива подія зібрала повний зал Черкаської обласної філармонії.

15:34 Свої перші півстоліття Юрій Прокопчук,артист Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка відзначив творчим вечором-бенефісом в колі родини, колег та шанувальників його оригінальної творчості.

15:11 Акція “Родченко-120” відбулася у Черкаському художньому музеї. Присвячена вона 120-річчю від дня народження Олександра Родченка, засновнику жанру політико-соціального та рекламного плаката в перші роки радянської влади, художнику, фотографу, співавтору Володимира Маяковського. До акції, яка проходить в рамках Московського міжнародного бієнале графічного дизайну “Золота бджола” приєдналися провідні картинні галереї Росії та світу.

18 липня
15:35 "Тут мав би співати Державний заслужений академічний Черкаський народний хор", - це перефразування стандартної рекламної формули і матеріал від Лева Хмельковського, редактора українського тижневика "Свобода" із США, читайте як постскриптум до недавньої презентації влади (чи все ж культури?) Черкащини в США.

01 липня
12:08 "Неможливе мистецтво" від Ярослава Гладкого – виставку унікальних дереворитів представляє Черкаський художній музей. Перша у Черкасах виставка майстра, який знайшов у Подніпров'ї коріння свого давнього роду.

11:45 „Символи мого народу” – у Черкаському художньому музеї виставка витинанок Віктора Співака. Його роботи є втіленням нового рівня традиційного уявлення споконвічних традицій давнього українського мистецтва.

24 червня
09:05 «Заслужений академічний Черкаський народний хор виявився чужим на Бруклінському фестивалі, а міг би…» Враження від перебування делегації з Черкащини у США від Лева Хмельковського, провідного редактора найстарішої газети українців закордоння «Свобода».

06 червня
00:50 І знову Кам'янка - центр музичного Всесвіту. У останній день 22-го Міжнародного фестивалю "Музичні прем'єри сезону", який відбувався в Києві у містечку над Тясмином засяяло справжнє мистецьке сузір'я - всесвітньо відомі музиканти з Росії, Італії, Німеччини грали для кам'янчан і слухали юних кам'янських колег.

28 травня
14:28 Черкаський художній музей відзначає 20-річчя від дня створення. Він наймолодший в Україні, але один з найдинамічніших, найцікавіших для відвідувачів.

17 травня
14:00 Гран-прі всеукраїнського хорового фестивалю – у черкаського «Канону»! Кришталеві писанки – відзнаки переможців IX Всеукраїнського фестивалю «Наддніпрянські пасхальні піснеспіви» – привезли до Черкас з творчої поїздки до Дніпропетровська артисти камерного хору «Канон».

13:18 Одинаки й родини! Усі – на «Кайдашеві гостини»! Фольклорне свято, назване на честь героїв Івана Нечуя-Левицького, відбулося у Корсуні-Шевченківському.

13:08 55-річчя від дня заснування відзначила Корсунь-Шевченківська дитяча школа мистецтв

12:53 «У колі муз» разом – актори Черкаського музично-драматичного театру та учні гуманітарно-правового ліцею.

11 травня
13:19 19 травня вперше у Черкасах на "Ніч музеїв" - запрошує Черкаський художній музей. Свято триватиме до опівночі!

13:00 19 травня у Медведівці на Чигиринщині відзначатимуть 244 річницю від початку "Коліївщини" та вшановуватимуть пам'ять свого героїчного земляка козацького ватажка Максима Залізняка

12:41 15 травня о 15.00 у бібліотеці і мені Лесі Українки - презентація двотомного путівника "Польські замки і резиденції в Україні", створеного журналістом та мандрівником Дмитром Антонюком та виданого видавництвом "Грані-Т"

03 травня
11:37 Черкаський симфонічний – перші кроки творчого шляху відбулися. Слухачі благословили новий колектив оплесками й квітами, справа за владним благословінням - офіційними документами.